" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Nunchaku - efekty?
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Nunchaku - efekty?

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Początki i różne pytania związane z nunchaku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Nunchaku pozwala wyszczuplić ramiona?
Tak
37%
 37%  [ 6 ]
Nie
62%
 62%  [ 10 ]
Wszystkich Głosów : 16

Autor Wiadomość
Pixuella
User

PostWysłany: Nie 06/27/2010 12:20 pm    Temat postu: Nunchaku - efekty? Cytat

Od kilku dni ćwiczę z nunchaku i zastanawiam się czy pomaga ono schudnąć. Po 2 dniach z nunchaku czułam że mam zakwasy w rękach. Zastanawiam się czy nunczaku pomaga wyszczuplić ramiona?

Jak tak to po ilu dniach widać jakąś różnicę? Zależy mi na chudych ramionach. Czekam na osoby które już trenowały z nunchaku i widzą poprawę w swoich ramionach :)

Pa
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
kurokitsune
User

PostWysłany: Nie 06/27/2010 01:57 pm    Temat postu: Cytat

Zależy jakie masz te ramiona. Możesz schudnąć lub przybrać masy mięśniowej.
qyzu
Stały bywalec

Medal w Mistrzostwach FBBMedal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Nie 06/27/2010 02:15 pm    Temat postu: Cytat

Raczej to drugie. Wg mnie zarówno w przypadku rąk jak i nóg (ćwicząc np. akrobatykę) nie spala się tłuszczu tylko zwiększa masę mięśniową.
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Nie 06/27/2010 05:08 pm    Temat postu: Cytat

qyzu napisał:
nie spala się tłuszczu tylko zwiększa masę mięśniową.

z tym ze niekoniecznie

wg mnie zalezy co cwiczysz.

Jak kobudo z nunem co wazy powiedzmy 500g to mozesz sobie troche rozbudowac rece ale minimalnie

Jak freestyle z lekkimi nunami to nie tyle co schudna rece ale troche poprawi ci sie rzezba rak
User

PostWysłany: Sob 08/25/2012 03:03 pm    Temat postu: Cytat

qyzu napisał:
Raczej to drugie. Wg mnie zarówno w przypadku rąk jak i nóg (ćwicząc np. akrobatykę) nie spala się tłuszczu tylko zwiększa masę mięśniową.

Od kiedy to?

Bez przesilania mięśni dużymi obciążeniami nie zbudujesz masy mięśniowej.
Możesz dodać sobie minimalnie siły. Machając nunem po treniungu ew się rozciągać lub traktować go jako rozgrzewke przed treningiem (cały czas mam na myśli siłowy).

Zredukować tłuszcz samym nunem? Nie. Tu akurat chodzi o diete. Poza tym NIE DA SIE SPALIĆ tkanki tłuszowej miejscowo.

Conjawyżej wytrzymałość i koordynacje można porpawić, chociaż na wytrzymałość to dlaje zby małe obciążenie. Na więcej bym nie liczył.

Kłócił się o to co napisałem nie będę, jeśli ktoś ma bardziej wiarogodne informacje to prosze mnie poprawić.
Powrót do góry
qyzu
Stały bywalec

Medal w Mistrzostwach FBBMedal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Sob 08/25/2012 07:18 pm    Temat postu: Cytat

Nie ma to jak odgrzebać temat sprzed 2 lat. W sumie poglądy mogły mi się zmienić niejako...

Zauważyłem, że trenując freestyle nunchaku bardziej ćwiczy się rzeźba niż masa. Jednak czy chcesz czy nie chcesz cokolwiek na masę też pomoże.
Widzę różnicę w wielkości i rzeźbie mojego przedramienia.

A od akrobatyki zrobiły mi się dość grube nogi. W sumie poszło zarówno w masę jak i dynamikę. Akrobatyka to krótkotrwały, ale jednak dość sporawy wysiłek (wybijanie się z całej siły). Wytrzymałość też, choć z pewnością nie był to typowy trening na jej poprawę.

A jeśli chodzi o wytrzymałość trenując nunchaku, przy odpowiednio intensywnym treningu naprawdę da się ją nieźle wyćwiczyć, nawet nunami 250g.
Viton007
User

PostWysłany: Nie 08/26/2012 02:53 pm    Temat postu: Cytat

qyzu napisał:
Nie ma to jak odgrzebać temat sprzed 2 lat. W sumie poglądy mogły mi się zmienić niejako...

Fakt, przepraszam. Po prostu jak zobaczyłem, że piszecie o masowaniu nunem, to mnie troche poniosło. Nie jest to właściewa metoda ani do masowania, ani do redukcji i nie jest to tylko moje zdanie. Może posłużyć jako efekty uboczny (dodatkowy).

Treinng bez obciążeń trwałby kilkakrotnie dłużej i przynosił efekty tylko do czasu. Więc powtarzam, nie jest to właściwa droga. Albo robimy mase na siłce, albo zapominamy o masie i machamy nunem licząc, że coś urośnie, albo zredukuje nam sie tłuszcz.

qyzu, nie poglądy, a wiedza powinna się tu zmienić. Trenujesz bardzo długo, wiec sam widzisz, że efekt jak na tak długi czas jest mizerny w porównaniu do konkretnego masowania.

Gimbaza wychodzi z założenia "będę machał, będę koxem" otóż nie, bo to bzdura. I to właśnie staram się wytłumaczyć.

Ja swój film z nunem niestety zmuszony byłem usunąć po ciężkiej krytyce na fbb :(
Powrót do góry
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Początki i różne pytania związane z nunchaku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: