" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Yamabushi Nunchaku Jutsu
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Yamabushi Nunchaku Jutsu
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Combat nunchaku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wookie
User

PostWysłany: Sob 04/26/2008 07:35 pm    Temat postu: Cytat

Wiesz co nie chce zabierać pracy komuś innemu... Nasz mistrz Kobudo i wyrocznia zarazem powie Ci wszystko :D

Wiesz co przygotuj się na krytykę bo mam wrażenie, żę Yama krótko mówiąc Cie nie oszczędzi. Ale nie przejmuj się on zawsze tak robi :)))
Najlepiej obejrzyj sobie jego wyklad na google.video tu masz linki

http://video.google.pl/videoplay?docid=3602684093067556449&q=skuteczne+nunchaku&total=2&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0&hl=pl
http://video.google.pl/videoplay?docid=-281187323605245544

Tam masz wszystko co potrzebujesz. Najważniejsze i najbardziej użyteczne techniki.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
greenman
User

PostWysłany: Sob 04/26/2008 07:52 pm    Temat postu: Cytat

Dzięki za opinie. Jeśli chciałbym usłyszeć pochwały to bym pokazał nunchaku kolegom którzy nigdy nie widzieli czegoś takiego.
Filmiki do których podałeś linki już oglądałem i to głównie na nich się opierałem, ale dzięki za zainteresowanie.

Czasami fajnie tak się nagrać, teraz sam widzę parę błędów, ale o tym powinni sie wypowiedzieć inni.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
Veldrin
User

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Sob 04/26/2008 10:04 pm    Temat postu: Cytat

Co do kwestii technicznej to nie będe się wypowiadał. No poza tym że powiem, że wróć do nauki pracy ciałem. Tu tkwi bakcyl.

I zdejmij tą arafatkę bo psuje wygląd filmiku. Bardzo Wink
Uczucie zdobytego dosiadu: bezcenne
Powrót do góry
Sadzio
Stały bywalec

PostWysłany: Sob 04/26/2008 10:33 pm    Temat postu: Cytat

Zaczne od dobrej strony :) przy uderzeniach widać, że masz kontrole nad nunchaku... tyle dobrego.
Technika - 0 Brakuje Ci pracy ciałem, za bardzo machasz samymi rękami - tu nie ma siły.
Jodan buri (pierwsze uderzenie) robisz z łokciem odchylonym w bok - łokieć ma iść pionowo w dół,
Cała reszta? hmm ni to yoko (w poziomie) ni to naname. Naname prowadź do biodra nie pod pache. Tam chyba była też ósemka? Ósemki nie robi się z pod pachy tylko z nad barku.
Jak możesz to zawies sobie ten sprzęt do uderzania wyżej i oglądnij ze 100 razy instruktazówke Sensei Yamy. Ale wieki + za dobre chęci i za to, że pokazałeś to wszystkim.
Pozdrawiam

http://chi-ryu.pl/
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
greenman
User

PostWysłany: Nie 04/27/2008 03:15 pm    Temat postu: Cytat

Veldrin Niestety nie posiadam kimona:
+10 do ataku
+8 do obrony i
+50 do wyglądu.
:D
Więc założyłem arafatkę, nie lubię się za bardzo pokazywać. Jak mam szpanować to przed znajomymi.

Z pracą ciałem, gardą i siłą mam największy chyba problem.

Sadzio Chodzi ci o kontrolę po uderzeniu w przeszkodę czy ogólnie?

W pierwszej części macham takim średnim nunem więc szybko lata (jak na moje umiejętności), a w worek i oponę biję moim najcięższym - chyba za ciężkim i zdaje mi się że jest wyraźnie wolniej i więcej korzystam z jego rozpędu.

Teoretycznie wiem jak powinny wyglądać techniki, problem jest z poprawnym wykonaniem - ale tak jest zawsze.
Filmiki oglądałem już parę razy widzę że przyda się jeszcze parę razy obejrzeć.

Z tymi przyrządami treningowymi to takie wrażenie jest na filmiku bo aparat krzywo na ziemi leżał, opona jest na wysokości głowy a worek od pasa do góry, ale chyba muszę go podnieść.

Dzięki za opinię.
Powrót do góry
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Nie 04/27/2008 04:16 pm    Temat postu: Cytat

Obijasz ten worek i opony ale bijesz jak mokrą szmatą.

USZTYWNIJ NADGARSTEK!!

I tnij tak jak maczetą bo przy każdym uderzeniu ręka ci leci inaczej.

1 poprawny chwyt
2 sztywny nadgarstek
3 trening bez worka

4 a potem praca ciała.

Naucz sie pierw pałką 80 cm ciąć po tych workach.

Co do kontroli Sadzio to ja mam inne zdanie. To ze nie dostaje chłopak w głowę to 1 ale z kontrola to dużo wspólnego nie ma. Ale wiem o co ci chodzi, ogolnie chlopak wie że dzwonia tylko nei wie w ktorym kosciele.
Powrót do góry
Wookie
User

PostWysłany: Nie 04/27/2008 04:28 pm    Temat postu: Cytat

A nie mówiłem :D

Obejrzyj jeszcze raz wykład "Skuteczne Nunchaku" bardzo uważnie. Najpierw odpowiednia pozycja i tniesz samo powietrze. Naucz sie porządnie techniki i kontroli bo jak to zawalisz na początku to potem będziesz już ciągle źle robił. Sile i szybkość zawsze dopracujesz a technika bardzo łatwo Ci umknie jeśli nie będziesz o nią dbał. Opracuj dobrze Jodan i Yoko potem Hachinoji a na koncu dopiero Naname (ja tak robilem). I pamiętaj nie byle jak byle szybko, tylko naucz sie raz a porządnie.
Powrót do góry
greenman
User

PostWysłany: Nie 04/27/2008 05:01 pm    Temat postu: Cytat

Dzięki za rady. Teraz wiem na co poświecić więcej uwagi.

Muszę wyplewić przyzwyczajenia pozostałe po trenowaniu tenisa ziemnego, ale za tydzień zaczynam sezon w tenisa i będę musiał wyplewić przyzwyczajenia z treningu nunem. Wink

Teraz pozostaje mi tylko czekać na jakiś zlot.
Powrót do góry
lemi
User

PostWysłany: Pon 10/01/2012 06:00 pm    Temat postu: Cytat

Witam wszystkich na forum, niedawno zainteresowałem się sztuką władania nunchaku i kursem Yamy. Już na początku napotkałem pewien problem - czy kaeshi dori można wykonywać prowadząc nuna w dół i łapiąc go z góry (dłonią skierowaną w dół)? Czemu zadaję takie pytanie? - Ponieważ skierowanie dłoni wewnętrzną stroną do góry jest dla mnie problematyczne. Czy nauczenie i wykonywanie tej techniki w ten sposób może prowadzić do komplikacji w późniejszym treningu?

PS Czy nauka źle wyważonym nunem może prowadzić do złych nawyków itp? Czy jedynie utrudnia opanowanie? Póki co mam nie za twardą treningówkę (tak wiem, że takich nie polecacie), ale wolę nie kusić losu drewnem.
Powrót do góry
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Wto 10/02/2012 11:14 am    Temat postu: Cytat

Witam.

1 co do czekania na zlot mało to da. Jak chcesz się nauczyć nunchaku jutsu to zapraszam do Zabrza.
"
Treningi

Nie prowadzę otwartych treningów, zajęć sportowych ani tez sekcji czy klubu.
Umiejętności posługiwania się nunchaku przekazuję wybranym zainteresowanym
w tradycyjny sposób (relacja uczeń – mistrz).

Osoba chcąca pobierać nauki może uczestniczyć w zajęciach prowadzonych
w pierwszy weekend każdego miesiąca w Zabrzu. Warunkiem przystąpienia do zajęć jest ukończenie osiemnastego roku życia oraz wcześniejszy kontakt ze mną drogą mailową.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowymi informacjami odnośnie zajęć
oraz rozmową zapraszam na mojego maila senseipawelurbanczyk@gmail.com
"

2 źle wyważone nunchaku bardzo utyrudnia dobre opanowanie techniki i zawsze zniekształca lot pałki.

3 technika kaeshi dori jest jak najabrdziej do zrobienia z chwytem od dołu. Ale pamiętajmy że to technika która ma wychwycić nunchaku po uderzeniu a nie przypominam sobie żeby uderzenia kończyły się w górę.
Więc jak leci uderzenie w dół i się zatrzymuję to trzeba wrócić z dołu w górę i taka właśnie forma jest prezentowana.
Więc da się odwrotnie ale to już nie jest technika do chwytu po ataku w nunchaku jutsu.
Powrót do góry
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Combat nunchaku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: