" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Ostrzeżenie dla początkujących miłośników mieczy
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Ostrzeżenie dla początkujących miłośników mieczy
Idź do strony 1, 2  Następna

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Miecze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lokos
Doradca w sprawach Jeet Kune Do

PostWysłany: Czw 04/12/2012 06:07 pm    Temat postu: Ostrzeżenie dla początkujących miłośników mieczy Cytat

Otóż jak to coraz częściej na forum pojawiają się posty i tematy w których najczęściej młodzi ludzie zafascynowani historyczną bronią postanawiają odłożyć trochę pieniążków i kupić sobie własny kawałek stali
I tutaj pojawia się problem, ponieważ zazwyczaj tych pieniędzy nie jest dużo, a chęci są duże jednocześnie często pod wpływem impulsu ze złego źródła (anime/filmy/gry)

Postanowiłem wiec zrobić ten temat jako ostrzeżenie dla wszystkich tych którzy mają te 300 zł i chcą kupić sobie miecz na allegro licząc na to że będą wojownikami
A jak wiadomo, nic nie działa lepiej niż wizualizacje.

Eksponat nr.1

Tutaj człowiek nie mający profesjonalnego treningu na karku kupił sobie gladiusa i postanowił go sprawdzić, efekt: 66 szwów i stracone prawie 3 litry krwi.

Eksponat nr.2

Brak treningu i ostrożności przy chowaniu katany do pochwy, efekt: przecięte arterie i mieśnie przedramienia, ręka wyłączona z uzytku na 3 miesiace, zycie uratowało mu to ze robił to w domu w ogródku i słuzby ratunkowe zdazyły przyjechac zanim sie wykrwawił

Eksponat nr.3

Nowicjusz na treningach ktory nie docenił niebezpieczeństwa.

Eksponat nr.4

Brak ostroznosci przy przenoszeniu, rana ponad 16cm, 6 szwów

Dlatego przed wzięciem jakiejkolwiek ostrej broni do reki trzeba mieć pojecie o tym co sie robi ze źródeł innych niż filmy, książki i Youtube oraz pamietac jedną ważną rzecz:

MIECZ TO NIE ZABAWKA
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Czw 04/12/2012 08:52 pm    Temat postu: Cytat

nie chce byc zlosliwy ale przydalo by sie umiescic zdjecie adepta jak ma pocieta reke po tym jak machal mieczem na zlocie :D

taka przestroga z zycia wzieta :)

a co do taniego sprzetu to dorzuce tutaj jeden z moich ulubionych filmikow z YT http://www.youtube.com/watch?v=KKInefbBljU :) jezeli kiedys wygasnie to szukac pod haslami "katana fail commercial" :-)
Stały bywalec

Medal w Mistrzostwach FBBMedal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Czw 04/12/2012 09:37 pm    Temat postu: Cytat

Adept pociął sobie rękę? :D Wrzucaj ktoś jak ma, niech świat to zobaczy :P
Lokos

PostWysłany: Czw 04/12/2012 10:28 pm    Temat postu: Cytat

Najgorsze jest to że takich historii jest cała masa, wybrałem tylko te gdzie są zdjecia bo wiekszosc jest w jezyku angielskim.
Dzisiaj nawet trafilem na tekst gdzie koles wyladowal w szpitalu jak mieczem za 200 dolarów(!) robił tameshigiri i katana rozleciala mu sie w reku, a ostrze feralnie odbiło od celu i utkiwło mu miedzy żebrami.

Dlatego bardzo bym chcial zeby ludzie, często nastolatkowie ktorzy tutaj wchodzą i szukają miecza za te 100/200 zł nie majac o tym zielonego pojecia nie zrobili sobie krzywdy
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Pią 04/13/2012 09:48 am    Temat postu: Cytat

Ludzie to debile i cieszy mnie fakt że sztuki walki = stal uczy ich bolesnie że to nie zabawa. A tym od freestylu kataną życzę żeby się raczki poupierdalały. I nie to nie przesada z mojej strony. To debile jebane i przez nich ludzie młodzi robią sobie krzywdę. Ale ludzie nie szanują miecza i mają to w dupie, jakby żąglował granatami albo ampułkami z plutorem i urabem to zaraz by się każdy obraził i powiedział co o tom myśli.

Wypadki zawsze się zdarzają.
U nas w federacji nasz głowny Boss Shihan Jhonny kiedyś zrobił cięcie mieczem. I jak to Jhonny zrobił je na 120% i zatrzymał miecz na odpowiedniej wysokości i miecz się złamał i wbił w matę pionowo 1 metr przed nim.....

Okazało się że w środku miał pęcherzyk powietrza i był osłabiony w tym miejscu (pusty).

Nie ma zabawy = to broń.

Ps a że adept się pokiereszował to nei słyszałem :D
Dunre pomysły a potem pretnie człowiek 1 ścięgno i palec niewładny do końca życia.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
Sadzio
Stały bywalec

PostWysłany: Pią 04/13/2012 12:17 pm    Temat postu: Cytat

Ano pokiereszował pokiereszował.
Ale to pod wpływem filmików Maćka z mieczem. No cóż jak ktoś łapie za ostrze miecza w powietrzu to się potnie.
Oj lała się krew :)))

http://chi-ryu.pl/
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
Greebo
User

PostWysłany: Pią 04/13/2012 12:33 pm    Temat postu: Cytat

Śliczne te zdjęcia...

Sam jestem amatorem i laikiem ale w bandażach kończyć nie zamierzam. Jeśli już macham czymś to bokkenem. A nauki profesjonalne zacznę pobierać jak tylko rozluźnie sobie grafik tygodniowy.
Wtedy pewnie na stałe będę tutaj truł wam nad uchem a nie tylko w razie wypadków :P
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
qyzu
Stały bywalec

Medal w Mistrzostwach FBBMedal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Pią 04/13/2012 02:29 pm    Temat postu: Cytat

Sadzio napisał:
No cóż jak ktoś łapie za ostrze miecza w powietrzu to się potnie.

http://www.youtube.com/watch?v=gT4vcWmmWhY 1.46 Loko! xD
Ale tutaj akurat nie było to ostre. W związku z tym mam pytanie: Jak się kupuje nowy miecz czy katane za ok. 100 albo 1000 zł to jest ona pożądnie naostrzona i z biegiem czasu stanie się tempa, czy od początku trzeba naostrzać na własną rachubę?
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Pią 04/13/2012 10:41 pm    Temat postu: Cytat

jak kupisz za 1000 zł to bedzie naostrzona a ze bedzie sie tepic to chyba normalne przy urzytkowaniu nie ? a taka za 100 zł naostrzysz i po pierwszym cieciu bedzie juz trzeb znowu ostrzyc :P

a co do postu Yamy to nawet taka mala wada materialowa moze spowodowac ze przedmiot nie wytrzyma naprezen spowodowanych zginaniem stali
User

PostWysłany: Sob 04/14/2012 11:42 pm    Temat postu: Cytat

"Jakość" mieczy z najniższej półki, na przykładzie tanich wynalazków fantasy: http://www.youtube.com/watch?v=xGTQLB1VQrA
Greebo
User

PostWysłany: Nie 04/15/2012 10:02 am    Temat postu: Cytat

Dostałem taką katanę... przepraszam... atrapę w prezencie kiedyś. Schowałem w szafie. Tak samo dzwoniła przy majtaniu.
Powrót do góry
marciniak
Byś Obwieś

PostWysłany: Nie 04/15/2012 08:35 pm    Temat postu: Cytat

Też mam dwie blizny po mieczu, jedna malutka, druga już widoczna nieco.

Jak miecz klekocze to są dwa wyjścia, rozebrać i złożyć ponownie aby nie klekotał, albo po prostu nie uzywać jak pierwsze nie wchodzi w rachubę.
Powrót do góry
sihill
User

PostWysłany: Sob 04/26/2014 05:44 pm    Temat postu: Cytat

Na to też warto młodym rzucić okiem :)

http://youtu.be/_N4hprpRJhM

Edit: Niezłego kwasa na początek zrobiłem :) Nie ten link chciałem pokazać, bo ten już był wyżej... ale nie mogę namierzyć teraz tego o który mi chodziło :)
W każdym bądź razie gość złamał katanę przy próbie przecięcia ryżowej maty Wsciekly
Jam jest Piotr z Żuław herbu Czarny Dąb. Ostatni potomek błotnych ludzi, bohater pieśni "Śpiący Piwosz pod Wierzbą". Obrońca żuławskich depresji, pogromca wodników szuwarków, utopców i innego plugastwa!!!
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
Lokos

PostWysłany: Nie 04/27/2014 01:56 pm    Temat postu: Cytat

https://www.youtube.com/watch?v=pQHpZs7gZMA

Moment o którym mowisz jest w 5:03
Chociaż cały filmik warto obejrzec bo pare nowych przypadków widać
sihill
User

PostWysłany: Nie 04/27/2014 03:09 pm    Temat postu: Cytat

Dokładnie o to właśnie mi chodziło :)
Cały filmik konkretny... choć ostatni akcydent to chyba jednak fake ;p

Ale jeszcze coś dla wyobraźni... miszcz z mieczykiem plus alkohol równa się:

http://wpolityce.pl/polityka/91275-zabil-mieczem-samurajskim
Jam jest Piotr z Żuław herbu Czarny Dąb. Ostatni potomek błotnych ludzi, bohater pieśni "Śpiący Piwosz pod Wierzbą". Obrońca żuławskich depresji, pogromca wodników szuwarków, utopców i innego plugastwa!!!
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Miecze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna
Strona 1 z 2

Skocz do: