" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Kastet kolekcjonerski - co z nim zrobić?
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Kastet kolekcjonerski - co z nim zrobić?

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> BO, Tonfa, Kama i inna broń
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stebur90
User

PostWysłany: Wto 02/10/2015 07:48 pm    Temat postu: Kastet kolekcjonerski - co z nim zrobić? Cytat

Witam, jestem w posiadaniu małej kolekcji oryginalnych kastetów. Różnią się wyglądem od tych tradycyjnych, gdyż (jak wynika z mojej wiedzy) zostały od zera zaprojektowane i wykonane przez znajomego znajomego od którgo je kupiłem. Kastety już od kilku dobrych lat są w moim posiadaniu i cieszyły oko moje i znajomych na półeczce, nigdy ich nie użyłem do celów innych niz kolekcjonerskie. No ale nadszedł czas taki czas, że moja nowa dziewczyna, z którą od niedawna wynajmuje mieszkanie nie widzi możliwości mieszkania pod jednym dachem z "tym żelastwem". Nawet schowanie ich nie pomogło, po prostu mam się ich pozbyć. A że zależy mi na niej, postanowiłem się ich pozbyć. Chętnych na przejęcie za friko mam kilku, ale jednak chciałbym je zamienić na pieniążek. W internecie nie znajduję jednoznacznej odpowiedzi co do legalności sprzedaży kastetów. Niektórzy przytaczają kodeksy, że niemożna sprzedawać; ich przeciwnicy mówią, że kolekcjonerskie można sprzedawać i wzucają linki do sklepów. Sam też np w sprzedajemy.pl znalazłem 3 kastety od różnych osób. I tu rodzi się moje pytanie. Pytania, na które chciałbym uzyskać odpowiedz na tym forum: Czy mogę je legalnie sprzedać w internecie na aukcjach lub w serwisach ogłoszeniowych? Czy jest może jakieś inne miejsce w necie, gdzie zainteresowani takim rodzajem broni kupują i sprzedają takie zabawki?
Zdjęcie kastetów http://pokazywarka.pl/xxxx-4/
Kastety są wykonane ze stali nierdzewnej Inox
"Twoja stara" ma 1cm grubości a ten mniejszy 8mm.
Kastety były wycinane "wodą" i polerowane papierem ściernym.

Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
Leriander
User

PostWysłany: Nie 03/27/2016 08:47 pm    Temat postu: Cytat

Posiadanie kastetu jest w Polsce zabronione i grozi karą pozbawienia wolności do lat 10. "wykonane przez znajomego znajomego" Nie ma to najmniejszego znaczenia. Mój znajomy ma frezarkę i maszynę cnc, mogę zrobić działającą bron palną, ale nadal będzie to broń w świetle prawa. " kolekcjonerskie" w przypadku broni nie ma znaczenia zbytnio to słowo. Broń palna do celów kolekcjonerskich wymaga zezwolenia, co innego broń deko, tylko że broń deko nie jest w stanie zadziałać tak jak powinna, a twój kastet nie może zostać w żaden sposób pozbawiony cech bojowych, tak więc stwierdzenie "kolekcjonerski" nie ma najmniejszego sensu. Odpowiadając na pytania, nie możesz ich legalnie sprzedać, gdyż na ich sprzedaż potrzebowałbyś koncesji. Możliwe że jest takie miejsce, gdzie je sprzedaż. Owszem ludzie sprzedają kastety na internecie, na bazarach, ale nie jest to legalne, powiedziałbym, że raczej mają szczęście, policja nie ma czasu zajmować się sprzedażą kastetów, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie, co nie zmienia faktu, że MOGĄ trafić na Twoją ofertę i MOŻESZ mieć problem Wink

Szybkie podsumowanie. Nie możesz posiadać, nie możesz "legalnie" sprzedać, ale ogólnie sprzedać powinno się dać bez problemu, oczywiście nie nakłaniam do łamania prawa. Ba nawiązując do dziewczyny, to trochę smutne, że widzi problem w dwóch maleńkich żelastwach, myślę że większość użytkowników tego forum uznało że laska nie warta świeczki, sam prędzej bym zerwał niż sprzedał to co mam i co lubię mieć :) Ale to już nie mój interes.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> BO, Tonfa, Kama i inna broń Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: