" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Szkoła Walki Drwala Kraków
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Szkoła Walki Drwala Kraków

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Sztuki walki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barcol
User

PostWysłany: Pią 11/20/2015 04:32 pm    Temat postu: Szkoła Walki Drwala Kraków Cytat

Siema!
Co sądzicie o krakowskiej "Szkole Walki Drwala" powiązanej z siecią fitness platinum?
Nie zależy mi na jakimś niesamowicie wysokim poziomie, ale fajnie byłoby poćwiczyć coś bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy... No i jednocześnie nie chciałbym uczyć się czegoś na poziomie karate tsunami :-/
Miał ktoś z Was jakąś styczność z tą szkołą? Albo zna jakiegoś tamtejszego instruktora?
Chociaż wielki napis "CROSS FITNESS" po wejściu na ich stronę trochę mnie odstrasza :P
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Pon 11/23/2015 11:07 am    Temat postu: Cytat

Nie kumam jednej podstawowej zasady w dzisiejszym świecie i w pojmowaniu młodych.

MMA to sport!!!!!
Chcesz być sportowcem, czy umieć się bronić i walczyć na ulicy?
To są 2 różne światy.

Idz na krav magę, idz na wing chun, idzna goju ryu, uechi ryu, shorin ryu.
A jak już musisz iść na coś sportowego to idz na MUAY THAI.

Ja nie mówię że mma nie pomaga na ulicy. Ale zestaw sobie zawodnika MMA z komandosem Marines to się dowiesz kto wygra.

Poza tym w MMA obecnie jest syf bo na to jest moda i każdy luj ze zrobioną dziarą potrafiący 3 uderzenia 2 kopnięcia i 1 duszenie może uczyć MMA.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
Akira18
User

PostWysłany: Pon 12/28/2015 05:36 pm    Temat postu: Cytat

Opowiem z mojego doświadczenia:

MMA w Holandii -większość nastawienie na parter ,stójka to dobry początek zabawy przy sparingach ale na treningach głównie parter ,15 % to była stójka,reszta ziemia.
Ogromne ryzyko urazów...
Na ulicy hmm coś by się z tego przydało ale w moim mniemaniu polecam inne style uderzane.

Muay Thai-polecam wiele się nauczysz (stójka,klincz,kolana,łokcie,lowy itp.)
Ochraniacze na piszczele i sprzęt z górnej półki mniejsze ryzyko urazów.

Boks/Kick-boxing (kick-taki lekki boks z kopaniem) podobnie z tym że zawsze czułem respekt przed bokserami nie oszukujmy się potrafią zmasakrować....

Boks doskonały sport uderzany w mojej opinii tak.

BJJ/MMA +BOKS lub MT i można szaleć...

Krav Maga -bardzo dużo ciekawych technik które naprawdę się przydają w samoobronie ,ale to trzeba ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć....

Taekwondo -fajna zabawa nic poza tym choć jak kumaty to może i coś się przyda ,ale bardziej do popisów.

Karate zależy jakie jak porządne to chłopaki też potrafią kuku zrobić.

Mógłbym tutaj jeszcze kilka stylów wymienić.
Nie oczekuj że trenując nie ma ryzyka przy sportach uderzanych zawsze jak nie będzie sparingów to gó... się nauczysz.

Jak boisz się kontuzji polecam hmm bieganie albo na kolarstwo pójść Wink taki żart ale też tam ryzyko :P

Ogólnie po tylu latach i wielu sekcjach zależy gdzie trafisz ile z siebie dasz i ile potrafi trener dobry z Ciebie wycisnąć.
Mógłbym tutaj małą książkę napisać.

Najważniejsze musisz zobaczyć w czym się czujesz dobry u mnie to np. Muay Thai ale dla każdego co innego i indywidualnie.

Pasjonat sportu :)
Powrót do góry
malakaro
User

PostWysłany: Sob 03/25/2017 05:05 pm    Temat postu: Cytat

Cześć, tak czytam i zastanawiam się jak aikido na tle tych dyscyplin wypada?
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Pon 03/27/2017 12:38 pm    Temat postu: Cytat

Chujowo xD
Powrót do góry
the_d
User

PostWysłany: Pią 03/31/2017 09:47 pm    Temat postu: Cytat

Yamabushi napisał:
Chujowo xD

Szach k... mat :)))

Yama no nie bądź taki ostry w ocenie. Seagal na filmach sobie radzi :)))
marciniak
Byś Obwieś

PostWysłany: Pią 06/02/2017 10:23 am    Temat postu: Re: Szkoła Walki Drwala Kraków Cytat

Barcol napisał:
Siema!
Co sądzicie o krakowskiej "Szkole Walki Drwala" powiązanej z siecią fitness platinum?
Nie zależy mi na jakimś niesamowicie wysokim poziomie, ale fajnie byłoby poćwiczyć coś bez ryzyka zrobienia sobie krzywdy... No i jednocześnie nie chciałbym uczyć się czegoś na poziomie karate tsunami :-/
Miał ktoś z Was jakąś styczność z tą szkołą? Albo zna jakiegoś tamtejszego instruktora?
Chociaż wielki napis "CROSS FITNESS" po wejściu na ich stronę trochę mnie odstrasza :P

Tomek Drwal prowadzi swoją sekcję? Miło.

Co do wysokiego poziomu, to przede wszystkim trener musi mieć wysoki poziom wiedzy merytorycznej, czyli jak prowadzić trening. Bez takiej wiedzy trener Cię uszkodzi.

Idź, poćwicz, powiedz otwarcie trenerowi jak ci się podoba i czy podpasowuje czy też nie.

Pamiętaj że Bruce Lee nie żyje, tak samo jak wielu innych, a ci z zabijaków którzy żyją są starymi ramolami. Czasy skoków pod sufit minęły i chwała bogom Ciemności, że minęły więc nie nastawiaj się na niewiadomo co.

Tak ode mnie to naucz się zwyczajnie boksować i nieco kopać. Opanuj to na wysoki poziom, nic więcej nie potrzebujesz aby nabrać pewności siebie a co za tym idzie odpowiednią mowę ciała. Masz tę mowę ciała gościa, który jak przyjebie to OIOM i masz spokój (prawie zawsze), bo nie musisz myśleć, czy ci wyjdzie szarpanina z gościem czy nie. Tyle w temacie.

Kickboxing, muai thai, jakieś karate lub MMA. Ważne aby było uderzanie i abyś nauczył się nie BRONIĆ tylko ATAKOWAĆ! Masz umieć zaatakować i wiedzieć, że jak typa walniesz w pysk, to pozostanie mu ślad na całe życie.

Na tym to kolego polega, pewność siebie jest najważniesza.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
JudoOK
User

PostWysłany: Wto 06/06/2017 11:14 pm    Temat postu: Cytat

MMA jest jeszcze młode. Może się wyklaruje z czasem i nie będzie tyle syfu.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
marciniak
Byś Obwieś

PostWysłany: Nie 07/30/2017 12:50 am    Temat postu: Cytat

Co masz na myśli mówiąc wyklaruje i nie będzie syfu?
Powrót do góry
JudoOK
User

PostWysłany: Nie 08/06/2017 12:49 pm    Temat postu: Cytat

To, że może znajdzie się tam trochę miejsca na duchowość, stare zasady jak unikanie agresji. Ale... to chyba mrzonka. MMA to odpowiedź na obecne czasy, a w mojej ocenie one odchodzą od duchowości, unikania niepotrzebnej walki etc - mam na myśli unikanie poza matą, np. na ulicy.

P.s Posty forum są niewidoczne w Google. Można to sprawdzić wpisując http:// forumbronibialej.pl/viewtopic.php?p=

Oczywiście bez przerwy po http://

Jest założony jakiś noIndex? Szkoda, masa ludzi dzięki temu tu nie trafia.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
Wino
Stały bywalec

Ostrzezenia: 1

PostWysłany: Sob 10/07/2017 10:25 am    Temat postu: Cytat

Widzę tu odpowiedziach duży nacisk na style uderzane. Jest to zupełnie obce mojemu doświadczeniu. Trenuję BJJ od kilku lat, jestem posiadaczem purpurowego pasa. Czasem chodziłem na dodatkowe zajęcia elementów zapasów czy kickboxingu jako uzupełnienie, ale raczej epizodycznie. BJJ dało mi dużą pewność siebie. Również po kolegach z klubu widzę podobną zależność. Sądzę, że BJJ w naszym klubie jest w stu procentach wystarczające aby czuć się pewnie na ulicy. Z tego co wiem, potwierdzają to doświadczenia kolegów którzy stoją na bramkach w różnych klubach muzycznych. Oglądałem ostatnio galę MMA, gdzie zawodnicy byli z różnych podgorzowskich klubów i stwierdzilem, że przeciętny niebieski pas z naszego klubu poradziłby sobie z większością zawodników startujących tam w walkach amatorskich.

Ostatnio (od pół roku) chodzę na siłownię. Zauważyłem że jest to również bardzo ważny element w treningu, dodający pewności siebie i skuteczności. Już po pół roku widzę ogromną różnicę w mocy moich technik, wcześniej ćwiczyłem kalistenikę i różnica jest ogromna. Jak patrzę na niektórych siłaczy na siłowni to zastanawiam się czy dałbym im radę nawet jeżeli nic nie trenują ze sztuk walki :)))

Moje grapplerskocentryczne podejście do sztuk walki wynika pewnie z faktu że mieszkam w Szczecinie który jest w skali Polski i Europy ojczyzną BJJ. Mamy tutaj centrale Gold Teamu oraz Berserkerów. Znam wieku kozaków z wysokimi pasami w BJJ. Znam zapaśników którzy również są mega przechujami i czuję do nich wielki respekt.

Znam też chłopaków którzy trenują u nas boks, i ta ich szermierka na pięści nie robi na mnie wrażenia kompletnej sztuki walki. Z mojego punktu widzenia aby mieć ten poziom skuteczności co niebieski - purpurowy pas BJJ trzeba być strikerem z dużo większym doświadczeniem lub być dużo silniejszym fizycznie.

Jednocześnie bardzo boleję nad usportowieniem BJJ. Duzo mówią o tym Rickson, Rener czy Rorion Gracie. W wielu szkołach uczy się grapplingu mocno ukierunkowanego pod zawody, przez co przydatność na ulicy oraz pewność siebie adeptów może być niska, szczególnie jeżeli skupiają się na udziwnionych, nieprzydatnych w prawdziwej walce technikach sportowych, a jednocześnie zaniedbują podstawy. W mojej szkole nie uczymy się niestety technik samoobrony, ale uczymy się głównie prostych i skutecznych technik, a nasi trenerzy wywodzą się z Judo, MMA, są prekursorami BJJ w skali Polski i Europy.

Na naszych treningach większość czasu poświęcamy na sparringi, które prowadzone są na 100%, dźwignie duszenia, kontrola. Oczywiście bez uderzeń. Walczymy w gi i bez gi. Osobiście mam opracowane pewne strategie które opierają się na używaniu takich gard, przy których użycie gi nie jest potrzebne, a dystans jest zmniejszony w sposób uniemożliwiający zadawanie ciosów, a jednocześnie potrafię z tych pozycji atakować. Sparringi są dość długotrwałe, z reguły jest to ok. 4 walki po 5-8 minut z minutowymi przerwami. Czasem walk jest 6 czy nawet 8. Musisz umieć walczyć - bronić się lub kontrolować przeciwnika, wydatkując swoją energię w ekonomiczny sposób.

BJJ przygotowuje na najgorszy możliwy scenariusz. Jeżeli przeciwnik cię przewróci i zajmie dominującą pozycję, nie masz powodu do paniki, masz ścieżki które mają zapobiec otrzymywaniu ciosów, a jednocześnie masz strategie aby poprawiać swoją pozycję, przy pewnej wprawie parę sekund braku odpowiedniej kontroli wystarcza abyś spod dosiadu znalazł się na górze kontrolując walkę. Jeżeli jednak nie znajdziesz się pod przeciwnikiem tylko - co bardziej prawdopodobne przy twojej wprawie - na przeciwniku, wiesz jak go kontrolować aż się zmęczy, i ewentualnie zakończyć walkę szybko i brutalnie (dźwignia, uderzenia w parterze) lub trochę wolniej acz mniej drastycznie (poprawnie wykonane duszenie do nieprzytomności nie powoduje trwałych uszczerbków na zdrowiu).

Jeżeli mówicie o klubach MMA, to ciężko się ustosunkować gdyż teoretycznie każdy może założyć klub MMA. W Szczecinie główne kluby MMA to jednocześnie mocne kluby BJJ prowadzone przez czarne pasy z wielkim doświadczeniem.

Jeśli chodzi o inne sztuki walki, to nie mam szacunku dla aikido ani do Crav Magi, Systemy, Karate małokontaktowego, Taekwondo czy kung fu. Oprócz parteru szanuję mocno zapasy, Judo, mocno kontaktowe sporty uderzane z ciosami na twarz takie jak Muai Thai czy boks, ale tylko jeżeli zawodnik ma duzy background w zapasach i parterze. Ostatnio szanuję również siłownię, przekonałem się że siła jest jednak mega ważna.
Powrót do góry
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Sztuki walki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: