" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Atakować pierwszym czy Czekać na Atak ?
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Atakować pierwszym czy Czekać na Atak ?

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Ulica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sharx
User

PostWysłany: Sob 08/05/2006 10:26 am    Temat postu: Atakować pierwszym czy Czekać na Atak ? Cytat

Witajcie otóż mój problem jest nietypowy.
Mianowicie gdy stoje przed przeciwnikiem i doszło już do ostrej wymiany słów
nie wiem czy zaatakować pierwszy.
Jeśli on zaatakuje istnieje szansa ,że ja nie zdąże się obronić a przeciwnik nie zaatakuje lekko więc będzie miał większe szansę na wygranie walki.
Jeśli ja pierwszy zaatakuje będe pewny na 100% ,że będzie walka.
Jeśli będe czekał może walki nie będzie.
Proszę powiedzcie mi czy będac na koloni/obozie/podwórku/w szkole ,które powinienem wybrać?
Na ulicy napewno pierwszy zaatakuje ale nie wiem co robić w reszcie wypadków.
Proszę o odpowiedź, Sharx
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
MMarciNN
Stały bywalec

PostWysłany: Sob 08/05/2006 10:36 am    Temat postu: Cytat

Musisz sam się zdecydować czy będzie walka czy nie. Zamiast atakować pierwszym, możęsz go sprowokowąć do bójki, ale to lekkawo niehonorowe. Ale wiem że są ludzie którzy na honor nie patrzą, szczególnie na ulicy. Tak więc co do prowokacji odsyłam do http://www.fbb.one.pl/viewtopic.php?t=1635

Zaœ jeœli to Ty stajesz się celem prowokacji, zajrzyj tutaj. http://www.fbb.one.pl/viewtopic.php?t=173

A najlepiej to poczytaj oba te tematy. :D

Zaś to kto ma pierwszy zaatakować, wynika raczej z sytuacji. Jeśli czujesz że chłopak się jednak Ciebei troszke boi i widzi twoją wyższość, nie atakuj, poczekaj aż sam się zdecyduje. Jeśli zaś koleś jest rozgadany, rozszczekany i niemalże pewny swego zwycięstwa, urwij mu w połowie zdania porządnym ciosem na twarz albo brzuch, tak by nie wiedział co się dzieje.
Lecz trudno to wyczuć, dlatego walki nigdy nie są takie proste.

Najlepiej to unikaj walki i bicia się, bo z tego nigdy nic dobrego nie wynika, poza chwilową przyjemnością zwycięstwa i podniesieniem swojej dumy Wink.

Unikaj walki jak ognia, lecz czasami trzeba przejść przez ogień by ocalić własne życie.

MMarciNN: Przenosze na Ulice i zmieniam nazwe tematu, bo mało mówił.
Powrót do góry
moryss
User

PostWysłany: Sob 08/05/2006 10:56 am    Temat postu: Cytat

Moje zdanie jest takie. Gdy sytuacja bedzie napięta tak jak MN powiedział nie czekaj aż sam oberwiesz tylko zaatakuj. :)
Powrót do góry
kamehane
User

PostWysłany: Sob 08/05/2006 03:46 pm    Temat postu: Cytat

Nie atakuj jeśli cie nie sprowokuje. Pogadaj z nim, jesli cie obrazi, zrobi coś co cie zaboli to mu oddaj ale tak zeby juz wiecej nie zaatakował. Rozstrzyognij to szybko zeby wiedzial ze z tobą nie ma zartów. Nie szukaj go, nie umawiaj sie z nim na solo. Czekaj. Nie mścij sie. Zemsta to nie jest dobre wyjscie. Nie czekaj az sie rozkręci. Pamiętaj blok i odrazu uderzenie. Nie atakuj pierwszy. Kontratak musi byc tak bolesny zeby mu sie odechcialo walczyc dalej.
MATI
Admin Emeryt ;)

PostWysłany: Sob 08/05/2006 10:47 pm    Temat postu: Cytat

w zaistaniałej sytuacji pewnie chciałbys sie obronic? niebede oryginalny "najlepsza obroną jest atak"

atak z zaskoczenia da ci przewage.

ale jest jedno ale a właściwie kilka.

zanim zaatakujesz oceń wmiare trzeźwo sytuacjie i swoje szanse.

czy walka jest konieczna?

na ile jesteś pewny swoich umiejetności?

na co jesteś gotowy w walce?

liczysz sie z tym ze przeciwnik moze być lepszy i oberwiesz?

takich ale mozna by jeszcze kilka wymienić.

ja powiem ci co prowadzi do sukcesu zakładając ze cośumiesz !!! to ważne bo jak niewiele umiesz to nawet niepróbuj.

zakładając ze umiesz troche walczyć/bić sie

wazna jest determinacja i odpowiednie nastawienie

jesli walka ma wybuchnąć lada momet (tak to czujesz) to nieczekaj uderz pierwszy,i niepoprzestawaj na jednym ciosie ,idź do przodu cały czas cios ze ciosem,wkładaj w nie max siły,niewal na oslep ! jeśli z adpowiednią furią rzucisz sie na przeciwnika od początku narzucisz mu swoją wyższość,bądź brutalny jeśli chcesz wygrać ! musisz zniszczyć przeciwnika psychicznie i fizycznie juz po paru sekundach walki.

musisz pamiętać o paru zasadach

na ulicy niema reguł

albo ty albo on

determinacja,poświęcenie,furja i wsciekłość

zdominowanie przeciwnika

atak przemyslany na odpowienie częsci ciała nigdy na oślep !!!

nawet z duzo wiekszym i silniejszym przeciwnikiem walke mozna zakończyć w pare sekund.

niemozna pozwolić by strzach zapanował nad tobą,niemyśleć za duzo tylko działac.

wlałem w życiu paru większym i silniejszym.

czemu wygrałem?

byłem nastawiony na wszystko jak kamikadze parłem do przodu precyzyjne mierzone ciosy,ciosy brutalne siejące spustoszenie, atak na krocze(to zawsze działa) atak na stawy kolanowe. atak na zaczep rzuchwy,na przegrode nosowa,na łuk brwiowy,broda. jak szczuplejszy to wątroba i nerki.

niewolno sie zawachać,niewolno pozwolić by opanowałcie strach, najlepiej niemysleć tylko przeć do przodu. sam sie zdziwisz ile mozna osiągnac.

wiele nawet dobrze wytrenowanych osób technicznie i silniejszych fizycznie oberwało odemnie, bo niebyli gotowi na prawie wszystko,niemieli odpowiedniej determinacji.

Z tego forum kilkanascie osób w sparingu by mnie bez problemu pokonało w walce na luzie,delikatnej.
niejeden by mnie mógł nawet ośmieszyć wrecz.

wiem co mówie w sparingu wielu kombinacji sie niestosuje z wiadomych wzgledów.

jednak ulica to co innego, na ulicy stosuje wszystko czego sie nauczyłem,nigdy sie niewacham.

po walce na ulicy wielu z was czekałł by szpital........

i nie dlatego ze jestem wielki ,silny napakowany i super wymiatam ..bo niejestem. niejestem wielki ,silny tez nie. Zawsze byłem fizycznie słabszy od rówieśników i na przepychanki obrywałem. niemam finezyjnej techniki,niejestem rozciagnięty, kopniecia po obrocie niezrobie itp itd .

aha mam ok 8-9 kg nadwagi teraz

więc oco chodzi?

o własciwe podejście do tematu, determinacje,gotowość na wszystko.lepiej nauczyć sie kilku ciosów precyzyjnie, niż znac wiele kombinacji po łebku.

nie experymentowac w walce tylko polegać na tym czego sie jest pewnym.

mowa cały czas oczywiście o walce wręcz bez urzycia broni. bo jesli bysmy w tym temacie gadali o walce nunchaku czy nożem to pare zdań musiałbym napisac inaczej a pare wyciac

:)))
GroM
User

PostWysłany: Nie 08/06/2006 09:15 am    Temat postu: Cytat

!!!!swiete slowa MATI-ego!!!!!!
Powrót do góry
ewcia3
User

PostWysłany: Sob 06/21/2014 10:06 am    Temat postu: Cytat

Najlepszą obroną jest atak, więc ja bym atakował:)
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
borek
User

PostWysłany: Pią 08/22/2014 02:28 pm    Temat postu: Cytat

moim zdaniem nie powinno sie pierwszym atakowac bo nie znasz do końca zamiarów innego człowieka i jeśli się da to unikać walki.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Sob 08/23/2014 06:44 pm    Temat postu: Cytat

Byle wasz atak nie był w takim tempie jak odpowiedź bo odpowiadacie na posta z 2006 roku :)
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
MATI
Admin Emeryt ;)

PostWysłany: Czw 09/04/2014 11:23 am    Temat postu: Cytat

Yamabushi napisał:
Byle wasz atak nie był w takim tempie jak odpowiedź bo odpowiadacie na posta z 2006 roku :)
:D:D:D nie ma to jak soczysty sarkazm :D
Yamabushi
Doradca w Kobudo

PostWysłany: Pią 09/05/2014 09:22 am    Temat postu: Cytat

Wczoraj przeglądałem pewien temat na necie średnio za przekroczenie samoobrony jest od 7 do 12 lat zaś za morderstwo ok 5 więc lepiej atakować :D
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
Mariachii
User

PostWysłany: Wto 10/31/2017 12:15 pm    Temat postu: Cytat

Marcin to bardzo dobrze opisał. Ja dodam że warto mieć na uwadze jak bardzo doświadczony może być twój przeciwnik i jakieś jego cechy fizyczne, żeby oczywiście przechylić zwycięstwo na swoją szale
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Ulica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: