" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - obciążniki na nogi
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

obciążniki na nogi
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Martial Arts Tricks
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MMarciNN
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 04/16/2006 12:55 pm    Temat postu: Cytat

Chciałbym jeszcze napisać tutaj że zarówno tricksterzy jak i co poniektórzy fighterzy korzystają z obciążników na nogi. Kopią, skaczą i biegają w nich.

Zaś co do rehabilitacji, byłem na jednych gdy miałem problem z kolanem. Mi nei kazano zakładać, ale za to podobne ćwiczenia kazano wykonywać. Dokładnie jak z obciążnikami. Inni na sali własnie mieli obciażniki pozakładane.

Obciążniki pomagaja przedewszytkim przywrracac dawną sprawność mięśniową. Zanik mięśni to podstawowy efekt kontuzji i leczenia, dlatego obciażniki są bardzo ważne przy rehabilitacjach.
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
acer1984
User

PostWysłany: Pon 04/17/2006 04:34 pm    Temat postu: Cytat

Moradin napisał:
Rozumiem że równie nie zdrowe jest chodzenie w glanach i innych cięzkich butach ? też niszczy stawy ?
Dobrze myśle czy źle ?
Mam nadzieje że ktoś madry mi odpowie :-) jestem głodny wiedzy ;-)

Skoro obciążniki ważące 2 kg mają być niebezpeieczne to chyba nie ma różnicy jeśli to są 2 kilogramowe glany ??? to raczej logiczne...
W jakim kubku ta sama woda jest bardziej przezroczysta?? w czarnym czy białym?? Cool

PS. Czyli taki metal chodzący w glanach to później w trampkach może być szybki i niebezpieczny Twisted Evil
Zaknafein
User

PostWysłany: Sob 10/14/2006 11:12 pm    Temat postu: Cytat

Uwierz mi, chodziłem 2 lata w glanach, nawet latem czasami. po jednym wyjściu do miasta nie miałem siły wracać.... glany są ciężkie, szczególnie jak nie są to wojskowe, tylko takie ogromne, z metalową blachą na czubie. same w sobie są też niezłą bronią. wracając do tematu, po 2 latach się przerzuciłem sięna trampki i były naprawdę niesamowite efekty. nawet w tej chwili do szkoły przed pół miasta idę na nogach, bo autobusem jest czasowo porównywalnie :), poprostu lecisz zamiast iść. nie nażekałem na stawy, łydki i uda wzmocniły się, a i w pięty można pinezki wbijać ...
Powrót do góry
Yomczas
User

PostWysłany: Pią 02/23/2007 03:24 pm    Temat postu: Cytat

A ja tam od przeszło miesiaca chodze wszedzie z moimi 2 kg obciążnikami. Co prawda kiedy wracam ze szkły po całodniowym wysiłku to pdam ale efekty są super. Kiedys musiałem szybko gdzieś wybiec to nie czułem zbytnio swojego ciężaru :) poprosu leciałem tak mi lekko było. Zwiększyłem swoją szybkośc i wytrzymałośc :) nie wiem jak wy ale to super sprawa. Może i niszcze sobie stawy ale jak narazie czuje sie dobrze.
Powrót do góry
pyqs
User

PostWysłany: Pon 04/09/2007 12:38 pm    Temat postu: Cytat

Ostrzeżenie dla tych, którzy mają takie obciążniki lub jakieś inne marketówy.
Mają tendencje do prucia się w miejscach łączenia materiału z rzepami – tak żebyście się nie zdziwili, jeśli po treningu zrzucą więcej kilogramów niż wy. Ja się uwaliłem z taką dziurą na zol a po treningu obudziłem w basenie metalowych kuleczek ;D Lepiej sprawdzcie zanim pogubicie

add:
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail www 
Klockozaur
User

PostWysłany: Czw 02/03/2011 05:19 pm    Temat postu: Cytat

chodze do 1 gimn cche se kupic obciążniki 2,5kg na nogi i 2kg na rece i chodzic w nim przez 5miechów całą dobe. bede w nich chodzic do szkoły i wszendzie.czy mi to zaszkodzi?
Powrót do góry
Klockozaur
User

PostWysłany: Czw 02/03/2011 05:19 pm    Temat postu: Cytat

przoszę o szybka odpowiedz
Powrót do góry
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Czw 02/03/2011 05:30 pm    Temat postu: Cytat

bardzo zaszkodzi

po pierwsze w tym wieku sie rozwijasz a nadmierne dociazanie konczyn moze sie skonczyc problemami ze stawami

i jezeli w przyszlosci chcesz uzywac obciqaznikow to nie lecisz odrazu kilogramami tylko 100 - 200 g pewnie powiesz ze to nic wielkiego a wez idz pobiegaj bez obciazen i potem zaloz sobie na nogi 200 g obciazniki to odczujesz roznice, i tam powiedzmy jak chcesz chodzic w tym caly czas to co miesiac doloz sobie 100 - 150 g ale nie odrazu 2,5 kg.

A co do wieku to najpierw przestan rosnac czyli konwocka liceum pote m bierz sie za takie obciazniki.

Serio
Stały bywalec

PostWysłany: Czw 04/21/2011 01:11 am    Temat postu: Cytat

Dajcie z tym spokoj, 6 lat triki trenuje i nie widzialem jeszcze nikogo, kto zbudowal sobie na obciaznikach na nagi sensowny program treningowy zwiekszajacy dynamikę.

Moim zdaniem przede wszystkim szkoda stawów, kolan i kregoslupa w sumie najbardziej. Jeżeli ciśnie was robić sobie ćwiczenia siłowe i na prawdę zależy wam na wynikach to polecam poprostu iść na siłownie pogadać z trenerem żeby wam dopasował ćwiczenia.

Myśląc, że jak sobie dojebiecie na nogi po 2 kilo to jak zdejmiecie będziecie zajebiści robicie ogromny błąd.

Tutaj posłużę się analogią to jest bardzo podobne do skakania na zmęczeniu.
( e, jeśli skacze i dokręcam na zmęczeniu, ale będę zajebisty jak skocze bez)

no w sumie owszem jak skoczysz triczek nie będąc zmęczonym wyjdzie Ci lepiej, prawda.

Niestety, jeśli z kolei przez tydzien bedziesz skakac zmeczony ( tydzien czyli powiedzmy 3 treningi) to gwarantuje Ci, że technika Ci się tak spieprzy, że będziesz musiał miesiąc to odkręcać.

Dzieje się tak ponieważ skacząc na zmęczeniu ( ale z ciężarkami także) zmienia się troche styl trikowania. Przede wszystkim chodzi o to, że powiedzmy masz mniejsze wybicie. Masz mniejsze wybicie masz mniejszą wysokość, masz mniejszą wysokość masz mniej czasu na wykonanie techniki. Mniej czasu = inne grupowanie ( jak najwiecej rotacji kosztem wysokości), grupowanie wymusza lądowanie ( też inne).

Robiąc triki nisko i szybko narażacie stawy. Ciężarki są nawet sensowne w sportach walki, ale nie w trikach. Jedyne sensowne wykorzystanie w trikach to do kopnięć ( zwiększenie dynamiki hooka na przykład)

Powtarzane ruchy, często ze złą techniką tworzą nawyk, a ten potem jest ciężki do oduczenia, jeśli chcesz latać flipy z głową na wysokości jaj to możesz nosić jakie chcesz ciężarki.

Wiecej pomożecie sobie, nosząc je na codzień i zdejmując na trening. W trikach wysokość bierze się głównie z techniki ( jak np. blocking) ale nie można ignorować ćwiczeń siłowych. Na nie warto poświęcić sobie oddzielny czas treningowy, ale ciężarki tak sobie. Mogę się mylić, piszę jakie mam doświadczenie.
User

PostWysłany: Sob 01/06/2018 12:12 pm    Temat postu: Cytat

Kurde jestem trochę zmieszany, opinie są strasznie rozdzielone. Chyba nie pozostaje mi kupić i sam potrenować Wsciekly
marciniak
Byś Obwieś

PostWysłany: Nie 04/01/2018 04:22 pm    Temat postu: Cytat

Klockozaur napisał:
chodze do 1 gimn cche se kupic obciążniki 2,5kg na nogi i 2kg na rece i chodzic w nim przez 5miechów całą dobe. bede w nich chodzic do szkoły i wszendzie.czy mi to zaszkodzi?

Zaszkodzi, nadwyrężysz stawy a przełożenia na szybkość czy siłę kopa nie będzie, nie tędy droga.

Generalnie powiem tak, że czasy karate kidów i tym podobnych filmideł minęły. Chwała bogom ciemności. :-)
Powrót do góry
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Martial Arts Tricks Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: