" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Cięcie butelek z wodą - ma sens?
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Cięcie butelek z wodą - ma sens?

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Miecze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szarlej
User

PostWysłany: Pią 05/04/2012 09:10 pm    Temat postu: Cięcie butelek z wodą - ma sens? Cytat

Witam,
czasem spotykam w sieci by testować broń tnąc plastikowe butelki wypełnione wodą. Pomijając narażanie broni na rdzewienie, jaki to ma sens? Butelka nie imituje ludzkiego ciała. Poza tym czy to wykształci właściwe odruchy, które można wykorzystać na treningu? Dla porównania, w programie "Deadliest warrior"(porównują wojowników którzy się nie spotkali - wiem, kontrowersyjne) używają żelowych torsów i zwierzęcych tusz. Występujący tam chirurg urazowy mówi, że ciało świni budową przypomina ludzkie. Oto jak wypadł XV-wieczny kilidż, wykonuje Vaclav Havlik:
http://www.youtube.com/watch?v=ikVMXhcjbYc

Butelek z wodą nigdy tam nie tną.

A Wy polecacie?
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
Lokos
Doradca w sprawach Jeet Kune Do

PostWysłany: Pią 05/04/2012 10:37 pm    Temat postu: Cytat

Dwie rzeczy:
1.Ludzie ktorzy występują w takich programach to (zazwyczaj) osoby które już mają pojęcie jak sie tym posługiwać (chociaz i tak czasem jak ogladam niektore programy na National Geographic o sztukach walki to mnie krew zalewa)
2.Jak nie umiesz sie posługiwac bronią i nie jest to broń z wysokiej półki to mozesz uszkodzic siebie wiecej niż butelke
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Sob 05/05/2012 07:04 am    Temat postu: Cytat

Powiem Ci tak,cia ze przecinanie butelek jest forma bardzie rozrywki gdzie mozna sprawdzic siebie dla zabawy. Np nozowncicy z knives lbia te forme zabawy bo mozna sprawdzic ostrosc sprzetu i czystosc rabniecia/ciecia :-)
User

PostWysłany: Sob 05/05/2012 11:08 am    Temat postu: Cytat

Nie lubię noży, to broń tchórza i zdrajcy - tak zawsze uważano w Europie i ja się z tym zgadzam(bo np. Indianie to co innego).
Cytat:
1.Ludzie ktorzy występują w takich programach to (zazwyczaj) osoby które już mają pojęcie jak sie tym posługiwać (chociaz i tak czasem jak ogladam niektore programy na National Geographic o sztukach walki to mnie krew zalewa)
2.Jak nie umiesz sie posługiwac bronią i nie jest to broń z wysokiej półki to mozesz uszkodzic siebie wiecej niż butelke

tyle wiem. Na razie oba posty nie na temat.
Powrót do góry
Lokos

PostWysłany: Sob 05/05/2012 12:00 pm    Temat postu: Cytat

Chcesz posta na temat?
Nie ma sensu.
Dziekuje koniec tematu
Szarlej
User

PostWysłany: Sob 05/05/2012 12:51 pm    Temat postu: Cytat

Ludzie, którzy radzą ciąć butelki rekomendują się przynależnością do army. No, ale jak powiedziałeś - żeby mieć rację nie trzeba mieć koncesji od teoretyków. Często "autorytety" gadają od rzeczy. Dzięki.
Powrót do góry
Lokos

PostWysłany: Sob 05/05/2012 04:12 pm    Temat postu: Cytat

Tylko tacy ludzie nie mówia że 90% rzeczy które uczy wojsko w kwestiach walki wręcz to efekt placebo, coś co jest im przekazywane zeby nie bali się przeć do przodu i nie unikali konfrontacji twarza w twarz.
Jak byłem w wojsku to miałem całą sterte pism militarystycznych pod ręką i natknąłem sie pewnego razu na wywiad z człowiekiem z 1PSK gdzie generalnie naśmiewał się z koncepcji komandosa z nożem skradającego sie do nic nie spodziewającego sie strażnika, w momencie gdy do dyspozycji mają całą gamę broni z tłumikami najnowszej generacji
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Sob 05/05/2012 04:37 pm    Temat postu: Cytat

Szarlej napisał:
Nie lubię noży, to broń tchórza i zdrajcy

Rozwin te mysl i powiedz czemu ?
User

PostWysłany: Sob 05/05/2012 10:02 pm    Temat postu: Cytat

Lokos napisał:
Tylko tacy ludzie nie mówia że 90% rzeczy które uczy wojsko w kwestiach walki wręcz to efekt placebo, coś co jest im przekazywane zeby nie bali się przeć do przodu i nie unikali konfrontacji twarza w twarz.
Jak byłem w wojsku to miałem całą sterte pism militarystycznych pod ręką i natknąłem sie pewnego razu na wywiad z człowiekiem z 1PSK gdzie generalnie naśmiewał się z koncepcji komandosa z nożem skradającego sie do nic nie spodziewającego sie strażnika, w momencie gdy do dyspozycji mają całą gamę broni z tłumikami najnowszej generacji

Pisząc "do army" miałem na myśli http://www.arma.lh.pl/ a nie wojsko.

Cytat:
Rozwin te mysl i powiedz czemu ?

Mówi się "nóż w plecy", "nóż w ciemnościach", słyszałeś by tak mówiono o mieczu?
Powrót do góry
Seraphim
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 05/06/2012 10:36 am    Temat postu: Cytat

Nóż bronią tchórza i zdrajcy... Nóż to narzędzie. W plecy możesz wsadzić siekierkę, siekierę, maczetę albo nawet śrubokręt.

Nóż to poręczne narzędzie, bo krótkie, łatwe do ukrycia i potwornie niebezpieczne. Ale żeby przypisywać martwemu przedmiotowi brak wartości moralnych to trochę przeginasz, przyjacielu.

Jak z takimi skrupułami pasujesz do postaci Sapkowskiego z której to właśnie wziąłeś nick? :p

A co do butelek z wodą to robi się to bo broń jest do ciachania. Więc się nią ciacha. A to że biorą się za to czasami ludzie nie mający pojęcia o ciachaniu i ciachną się sami to już ich sprawa. :)

Masz miłość-możesz wszystko
Powrót do góry
Szarlej
User

PostWysłany: Pon 05/07/2012 12:00 pm    Temat postu: Cytat

Cytat:
Nóż bronią tchórza i zdrajcy... Nóż to narzędzie. W plecy możesz wsadzić siekierkę, siekierę, maczetę albo nawet śrubokręt.

Z siekierą i maczetą możesz spróbować szczęścia przeciw komuś kto ma tarczę + miecz lub włócznię czy też topór. Ale z nożem? Samobójca owszem. Napisałeś:

Cytat:
Nóż to poręczne narzędzie, bo krótkie, łatwe do ukrycia i potwornie niebezpieczne.

Żeby zabić tego z mieczem i tarczą, nożownik musiał zaatakować go od tyłu lub z zaskoczenia, właśnie ukrywając nóż. A więc nieuczciwie. Tak robili np. zeloci w Judei. Nie słyszałem by nazywano ich wojownikami. Apacze też walczyli głównie jako skrytobójcy. Nie tylko biali lecz inne szczepy indiańskie gardziły taką taktyką i walczyły otwarcie.
Powrót do góry
marciniak
Byś Obwieś

PostWysłany: Sob 05/12/2012 07:44 pm    Temat postu: Cytat

Lokos napisał:

Specjaliści mówią coś podobnego w kontekście treningów sztuk walki w siłach specjalnych itp., ot mają goście zajęcie, są sprawni fizycznie ale przeciwnika mają wykańczać na odległość, po to się inwestuje kupę kasy w kosztowne zabawki jakie ze sobą noszą.

Ja wyznaję podobną zasade - po co mam ryzykować jeśli mogę go odstrzelić?

Filmy kreują masę głupot jak wysysanie jadu z rany, rzucanie nożem w przeciwnika itp.
Powrót do góry
Lokos

PostWysłany: Sob 05/12/2012 10:02 pm    Temat postu: Cytat

Jeśli chodzi o walke wręcz w wojsku, to to co jest naprawde skutecznei stosowane, nie jest dostępne dla cywili. Bo żaden zdrowy na umyśle człowiek nie bedzie pokazywał przypadkowym ludziom jak najszybciej kogoś zabic, przy okazji dzieląc sie informacjami z potencjalnymi antagonistami.
sihill
User

PostWysłany: Sob 05/03/2014 06:30 pm    Temat postu: Cytat

Cięcie butelek ma sens, bo przyjemne jest :) A przecież o zabawę głównie chodzi :) To tak moim zdaniem oczywiście.
A do tego taka zabawa wymusza odpowiednie prowadzenie miecza aby cięcie było skuteczne, to tani target do cięcia no i można przecież sobie "utrudniać" sprawę robiąc cięcia złożone... :)

Trochę odkopuję trupy, ale wątek ciekawy także odwazyłem się wypowiedzieć ;p
Pozdrawiam
Jam jest Piotr z Żuław herbu Czarny Dąb. Ostatni potomek błotnych ludzi, bohater pieśni "Śpiący Piwosz pod Wierzbą". Obrońca żuławskich depresji, pogromca wodników szuwarków, utopców i innego plugastwa!!!
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty www 
yellow7
User

PostWysłany: Sro 09/26/2018 09:00 am    Temat postu: Cytat

jak sie ma o tym jakies pojecie to czemu nie, ci ludzie tez nie wymachuja na slepo tymi mieczami
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Miecze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: