" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - XMA Czaro
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

XMA Czaro

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Freestyle nunchaku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CzaroSW
User

PostWysłany: Nie 06/12/2011 04:51 pm    Temat postu: XMA Czaro Cytat

Witam. Będę zamieszczał tu moje poczynania w XMA'ie. Nunem macham około tygodnia i bardziej kieruję się w odbiciach i przełożeniach.

Trochę wypocin z dzisiaj. Mało mocy jakoś miałem, taka pogoda :)

http://www.youtube.com/watch?v=aJ5WzxVVCDI
qyzu
Stały bywalec

Medal w Mistrzostwach FBBMedal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Nie 06/12/2011 06:17 pm    Temat postu: Cytat

Hmm dużo tego nie ma, w sumie sam nie wiem co napisać, ale dobra:

Zbyt sztywno wszystko. Wzuć na luz, nadgarstek niech się trochę bardziej rusza podczas tych wszystkich odbić. Tułów tak samo - trochę luźniej. Jak nun na prawo to tułów także lekko.

No i wszystko robisz ciągle z prawej na lewą w kółko ciągle odbicia. Spróbuj to jakoś urozmaicić bo strasznie rzuca się w oczy to przejście z odbicia po lewej stronie na prawą i tak w kółko.

Aerial trochę kiepski. W skrócie - spróbuj mieć prostą nogę jak najwyżej w górze jeszcze przed wybiciem, a podczas wybicia usztywnij biodra. Jak tak poprawisz to będzie bardziej pionowo i mniej koślawo wtedy... chyba, że to był b-kick, ale trochę za sztywno i za mało gracji w tym jest, dlatego twierdzę, że to aerial.

Na razie tyle ode mnie, pozdro.
CzaroSW
User

PostWysłany: Nie 06/12/2011 09:09 pm    Temat postu: Cytat

No dzięki. Ale jak mam urozmaicić odbicia jednym nunem? :)

Co do aeriala. Pod względem akrobatycznym wiem bardzo dużo i wiem ,że jest <tit> :)))
qyzu
Stały bywalec

PostWysłany: Pon 06/13/2011 05:52 pm    Temat postu: Cytat

Po prostu staraj się robić więcej ruchów, a nie tylko z prawej na lewą odbicie. Pooglądaj jakieś samplery, w końcu zajarzysz, że machnięcia (tak machnięcia, bo nie tylko odbicia) są w naprawdę wiele stron.

Warto także się poruszać kilka kroków w różne strony, ruchy okrężne itp. To dodaje efektowności :P
CzaroSW
User

PostWysłany: Wto 06/14/2011 06:26 pm    Temat postu: Cytat

Ok. W końcu będzie mi to wychodzić :)
Zresztą obgadaliśmy to na gg :)
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Wto 06/14/2011 06:30 pm    Temat postu: Cytat

do trickow sie nie wypowiem bo sie srednio znam :P ale co do nuna to:

1. nie stoj jak kolek :p
2. dorzuc wiecej przelozen urozmaic odbicia
3. staraj sie nie gapic w glebe tylko na kamere :)
User

PostWysłany: Sro 06/15/2011 06:20 am    Temat postu: Cytat

1 i 2 to z czasem :)

a 3 to staram się ale nagle mi bania zjeżdża :)))
Krzychu z nunem
new admin

Medal w Mistrzostwach FBB

PostWysłany: Sro 06/15/2011 09:21 am    Temat postu: Cytat

CzaroSW napisał:
a 3 to staram się ale nagle mi bania zjeżdża :)))

to standard :) ale staraj sie teraz to wycwiczyc bo potem ci to wejdzie w nawyk ;-)
User

PostWysłany: Sob 06/18/2011 06:34 pm    Temat postu: Cytat

yo
No tak jak inni napisali więcej urozmaiceń z nunem, podziobaj kołowrotki, ogarnij więcej przełożeń/ odbić

Jeśli chodzi o triki to do naprawy Wink
Szczególnie rzuca się w oko to, że przy kopnięciach ręce nie idą do klaty. W sumie fajnie, że pilnujesz żeby nogi były proste, ale prostuj je dopiero przy uderzaniu w cel , nie ciągnij prostej nogi od ziemi tylko delikatnie zgiętą i luźną , przy celu potem hadzia
No i hooka staraj się z biodra kopać i żeby tak strasznie w prawo Cię nie rzucało po nim
Aerial trikowy , no kwestia rozciągu , postaraj się jeszcze schodzić do gleby po linii prostej, a nie po łuku jak w B-kicku

Pozdro i powodzenia :]
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
doktorb
Stały bywalec

PostWysłany: Sob 06/18/2011 11:57 pm    Temat postu: Cytat

Długo ćwiczysz triki?

Generalnie mam zamiar Cię objechać, chciałbym żebyś potraktował tą krytykę jako podstawę do zapierdalania i zmian na lepsze. Myślę, że po to dodałeś film na forum by dostać rady, bo chwalić to raczej na tym etapie to się nie ma czym.

Co mi się nie podoba:

Balans ciała, na koniec przy tej 540tce ( o ile to chciales zrobic) tracisz jawnie równowagę.
Jeśli chcesz kopnąć tego kicka dobrze to potraktuj go jak każdy trick; ma swoje zasady. Pierwsza z nich to podział na fazy.

Mówiąc ogólnie:

1. Wybicie
2. Nabranie rotacji
3. Lądowanie

1. Przy wybiciu wybij się w górę i napierz trochę wysokości. Do na nabrania jej użyj wszystkiego co tylko możesz. Dosłownie każdą częścią ciała ciągnij do góry ( rękami, głową, biodrami). Ja przy 540tce lewą nogę zginam i dopycham do klaty by nadać sobie dodatkowej wys. przez podbicie. poza tym przydaje się to w dalszej części triku. Poza tym za blisko siebie masz nogi w momencie wybicia.

2. Żeby 54 dobrze machnąć powineneś zgiąć jedną nogę ile się tylko da. ( u mnie jest to lewa) Dzięki temu w momencie zmiany pędu ( który powinien nastąpić dopiero po nabraniu wys.) masz dodatkową rotację. Naucz się sciagać kopiącą nogę do ziemi, tak jakby trik odbywał się na dwa tempa. Najpierw do góry z trochę mniejszą dynamiką a potem jeb cała rotacja najszybciej jak się da ( jedna zgięta, druga ściąga!). Przyda Ci się to do kontroli i na dalszej drodze w triczkach.

Oczywiscie 54 to trik prosty, mozna go dokręcić i z oboma nogami prostymi i bez zmiany tempa, aczkolwiek po co?

Lądowanie :

Najlepiej równowagę wyrobić poprzez praktykę, ja jak mam problem z równowagą przy czymś robie aeriala, albo hooka. A po hooku to już można wszystko.

Aerial za poziomy, bardziej do nogi dawaj tułów, za słabo kopiesz nogą. Mocniej kopnij nogą i poczekaj na moment gdy będzie optymalnie wysoko zanim wyskoczysz. Po hooku jak pewnie zauważyłeś wchodzi się dobrze.

Skacz aeriala z miejsca, po wejściu jak do b kicka, po hooku, po gwieździe. Naucz się też gimastycznego machowego bokiem. ( technikę zupełnie jak salto). Jeśli będziesz uczył się gimnast. wyciągnij biodro, wszystko rób na sztywno.

No i staraj się bardziej kombić. Nie zatrzymuj się w miejscu po to by odkręcać trik w drugą stronę. Takie coś jest ok tylko jak machniesz całe kombo, a nie po pojedyńczym kopnięciu.

Co do nuna, brak kołowrotków, przełożeń , podrzutów, nudne.

Dużo pracy czeka, ale na pocieszenie dodam, że praca nigdy się nie kończy bo zawsze się chce więcej Wink

No i niestety podstawa na prawdę dobrego progressu to ekipa. Sam oczywiście będziesz miał progress ale nie taki.
User

PostWysłany: Nie 06/19/2011 10:43 am    Temat postu: Cytat

HiTMan: co do kopnięcia ,że najpierw idzie kolano a później kopnięcie to wiem bo trenuję sw :)

doktor: dziękuję za taką opinię! :)
tak to jest jak się 3run skakało Wink

bardziej chcę same odbicia i przełożenia niż kołowrotki... na akro chodzę 4 lata takie na sali prowadzone przez trenerkę akrobatyki sportowej i aerial jest zły to wiem :)
co do 540 - wtedy akurat mnie jakoś zachwiało ale dzięki za rady bo się naprawdę przydadzą! :)

tu masz jakieś na salce stare 540 moje w slow motion i normalne:
http://vimeo.com/user6931225/videos

na triksach mówili ludzie ,że bardzo dobre bo po okręgu prosta, zależy jak kto woli ale ,że mam problem z nią to przyznam, nie pogardzę wysokością :))) [/b]
qyzu
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 06/19/2011 10:50 am    Temat postu: Cytat

Sam nie wiem czy to w ogóle 540, bo z dwóch nóg robiłeś. Co chyba trudniejsze jest nawet :P
CzaroSW
User

PostWysłany: Nie 06/19/2011 11:20 am    Temat postu: Cytat

pop 540 pisali :)
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Freestyle nunchaku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: