" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Targ
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sorhen
Stały bywalec

PostWysłany: Nie 06/30/2013 01:17 pm    Temat postu: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Cytat

Od jakiegoś czasu zajmuje sie hobbystycznie wyrobem małej bizuterii wzorowanej na dawnych technikach złotniczych. Zebrałem przez lata materiały zawarte w pdf, plikach tekstowych, notatnikach i powerpointach dotyczących metalurgii i materiałoznactwa, regularnie korzystałem z zamakowej biblioteki w Malborku, oraz konsultowałem sie ze studentami archeologii w naszym kraju. Pozyskiwałem nauki podstaw złotnictwa od własnego ojca, przejęcie narzedzi i warsztatu, jest dla mnie motorem motywacyjnym do rozwoju w tym temacie.

Aktualnie zamieszkuje na terenie Skandynawii lecz tęsknota za krajem mówi mi że przyjdzie i czas na powrót w rodzinne strony, bogate w historie i odtwórstwo historyczne. Mimo emigracji nie zapominam o swoim zainteresowaniu, w wolnym czasie poszerzam wiedze przez odwiedzanie muzeów i rozmowy z okolicznymi pasjonatami. Dotarłem już na tereny Gotlandii, Uppsali, Stockholmu podpatrując orgilnalne eksponaty pochodzące z różnych okresów. Obecnie stacjonuje 12km od Oslo i staram sie odkrywać perełki jakie oferuje dla mnie stolica Norwegii.
Tak mógłbym zachwalać siebie jaki to ja swiatowy nie jestem ale nie tak to wszystko kolorowy wygląda jak sie czyta.

Mam w swoim posiadaniu kilka interesujacych zdjęc które na pewno stanowią dla mnie wzór odtworstwa lecz dalej czegoś szukam, dalej mi mało i widze ze w tej zabawie nie ma końca...

Dlatego mam do was użytkownicy forum pytanie czy nie znacie może na terenie Europy, Polski, waszych okolicznych terenów muzeów gdzie otarały się wam w oczy jakieś części dawnej biżuterii, sprzączki, zapinki, guziki, pasy, branzolety, pierścienie które można by było zobaczyć, ewentualnie zrobić zdjęcie, przeanalizować. Jak by ktoś posiadał jakieś informacje na ten temat prosił bym o kontakt na maila lub prywatną wiadomość: cielatkowski@gmail.com

Na dzień dzisiejszy moja galeryjka wygląda następująco są w niej zawarte, broszki, szkofie, zapinki, guziki, branzolety, wyoby nie są wykończone, muszą poczekać na mój powrót. Obecnie myśle o doinwestowaniu w sprzęt który umożliwi mi powiekszenie asortymentu.

Link do galerii znajduje sie tutaj:
https://plus.google.com/photos/104418687520268090525/albums/5850045280078777057

Będe wdzięczny za każdą informacje dotycząca dawnej sztuki złotniczej. Moje wyroby jak napisałem wczesniej są częscia mojego zaintersowania nie są elementem do sprzedaży, może kiedyś uda mi sie wystawić swoje prace i bedzie można je zobaczyć na żywo fo było by fajną dla mnie przygodą. Na chwilę obecna rozwijam wiedze, warsztat i czekam na chwile gdy siąde przy stole i bede mógł trochę młotkiem postukać:)
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Targ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: