" /> [FBB] :: Forum Broni Białej - Zobacz temat - DIETA - JAK ULOZYC, WAZNE ASPEKTY
PORTAL FBB WWW.FORUM BRONI BIALEJ.PL
Wesoła Residence Forum osiedla budowanego przez Miglack
 Regulamin | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj 

DIETA - JAK ULOZYC, WAZNE ASPEKTY
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Siłownia, Sprzęt, Zdrowie itp
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gregor
User

PostWysłany: Nie 06/24/2007 09:40 pm    Temat postu: DIETA - JAK ULOZYC, WAZNE ASPEKTY Cytat

Witam! Postanowiłem napisać artykuł na temat diet. Sądzę, że FBB przyda się taki temat, może komuś pomogę. Artykuł ten napisałem na podstawie materiałów, jakie można znaleźć na Sportowym Forum Dyskusyjnym (www.sfd.pl). Zapraszam do lektury :)))

1) Rodzaje diet:

- Na masę – łapanie masy mięśniowej; bez tego po osiągnięciu pewnego stażu treningowego NIE UROSNĄ NAM MIĘŚNIE. Wielu początkujących myśli, że samymi ćwiczeniami bez diety ,,na masę” urosną im bicepsy, bądź inne części ciała. Nie jest to prawdą. Dietę należy stosować razem z treningiem, inaczej duża część naszych wysiłków idzie na marne.

- Na redukcję – Dieta służąca ,,zrzuceniu” zbędnych kilogramów. Niektórzy wierzą w ,,diety cud”, typu 1000 kalorii, lub jeszcze mniej. Niektóre brukowce wydają mini książeczki jako dodatki i zamieszczają w nich ,,super sposoby na schudnięcie”. To również NIE JEST PRAWDA! NIE MOŻNA stosować tych diet!

2) Co jest ważne przy układaniu diety?

Podczas układania naszej diety, musimy pamiętać, że każdy powinien mieć takową dla siebie, ułożoną indywidualnie, tylko dla niego. Wiadomo – każdy człowiek jest inny. Po co eksperymentować i próbować wszystkich diet po kolei skoro można ułożyć własną? Nie jest to wcale takie trudne, zależy tylko, jakie chce się osiągnąć efekty. Wiadomo, że przy diecie na masę, będziemy jeść większe ilości, niż w diecie redukcyjnej, gdyż chodzi w niej o coś zupełnie przeciwnego.
Układanie diety należy zacząć od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego, i na inne składniki odżywcze jak białko, węglowodany i tłuszcze. Przedstawiam tutaj wzory na obliczenia:

Obliczanie zapotrzebowania kalorycznego:

Dla mężczyzn:
24 x waga x współczynnik aktywności = twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie

Współczynnik aktywności*:

Cytat:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większą cześć dnia)
Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)

* WAZNE: Współczynnik aktywności ustalamy taki, jaki przewidujemy, że będziemy mieli, gdy zaczniemy dietę, a więc jeśli np. aktualnie mamy pracę siedzącą, nic w domu nie robimy, żadnych ruchów ani prac, ćwiczeń, a zamierzamy wraz z dietą zacząć ćwiczyć – wstawiamy do wzoru współczynnik aktywności właśnie ten, który osiągniemy ćwicząc. Pamiętajcie o tym, by nie spożywać zbyt mało kalorii.

Dla kobiet:

24 x waga x 0,9 (współczynnik aktywności dla kobiet) = twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Kiedy już obliczyliśmy nasze zapotrzebowanie kaloryczne, należy wziąć się za obliczanie mikroskładników:

Cytat:
Rozkład naszych makroskładników zaczniemy od białka. Jest ono bardzo ważnym składnikiem każdej diety, ale redukcyjnej szczególnie, standardowo przyjmuje się od 1,5-2,2 g białka na kg. Jest to wzór ogólny, ale dla większości prawdziwy . Nasz "model" z racji jego aktywności i płci , będzie przyjmować 2g białka na kg wagi ciała czyli :
2x80 = 160g białka
A jak wiemy 1g białka to ~4 kcal na g, więc :
4x160 =640 kcal a więc to ilość kcal jaką musimy dostarczyć z białek
Następnym makroskładnikiem są węglowodany ich ilość nasz "model" ustanowił na 120g co daje nam w kcal :
4x120 =480kcal tak otrzymujemy ilość kcal jaką spożywamy z węglowodanów
A resztę naszego zapotrzebowania będą stanowić tłuszcze( 1g tłuszczy to 9kcal), czyli :
2300-640-480=1180kcal
1180/9 =131g i tak o to dostaliśmy ilość tłuszczu jaką będziemy spożywać w naszej diecie

Wszystkie obliczone wartości dzielimy teraz przez ilość posiłków i wychodzi nam zapotrzebowanie na jeden posiłek (mozna na śniadanie wiecej, na kolacje mniej).

Kiedy już mamy obliczone wszystkie zapotrzebowania, pora przystąpić do układania naszej diety. Zamieszczam porady, jakie produkty warto włączyć, a jakich unikać.

Cytat:
skrotowo:
posilki komponuj na bazie
zrodlo pelnowartosciowego bialka + duuuzo warzyw, minimalne ilosci owocow + zdrowe tluszcze
wegle w posilkach okolotreningowych

bialko - chude mieso, ryby, jaja, twarogi

warzywa - unikaj burakow, groszku, kukurydzy, straczkowych, gotowanej marchwi (ziemniaki to nie warzywa, wiec chyba sie rozumiemy?)

zdrowe tluszcze - oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy (zwlaszcza wloskie), nasiona slonecznika, dyni, siemie lniane, ryby tluste, avokado

wegle (okolotreningowo) - kasze, ryz brazowy, makaron z maki razowej, platki owsiane, chleb jesli juz to razowy, generalnie radze unikac

unikaj
-przetworzonych produktow, smazenia, wyrobow/podrobow miesnych typu kielbasa zwyczajna, parowki, pasztety itd,
-slodyczy, cukru we wszelkiej postaci,
-produktow wedzonych, konserw

koniecznie witaminy, mineraly, omega-3

3) Ile razy dziennie jeść? Dlaczego nie podaję tu diety szybszej w działaniu?

Najlepiej jeść 5 do 8 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, ponieważ zapewnimy wtedy wystarczający poziom glukozy we krwi, no i oczywiście nie będziemy głodni.
Nie podaję tutaj diet szybszych w działaniu z kilku powodów, mianowicie:

- Szybkie diety są (uwaga!) szybkie Wink , ale po ich zakończeniu utracona waga tak samo szybko powraca. Również głód, jaki towarzyszy nam przy ich stosowaniu zniechęca nas do stosowania ich przez dłuższy czas.
- Diety nieco dłuższe są smaczniejsze, mniej rygorystyczne, bezpieczniejsze, bo nie ma efektu jojo, przy którym często waga wraca, a często nawet tyjemy więcej, niż bez diety; i nie jesteśmy głodni przez większość dnia.

4) Układam dietę – skąd mogę wiedzieć, ile dane produkty mają składników odżywczych?

Tutaj odsyłam do linków:

http://www.dobradieta.pl/tabele.php - tabele żywności, dużo produktów jest tam opisanych.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1221&t=122 - program ,,dietetyk”, nie trzeba instalować, tylko rozpakowujemy i sprawdzamy ile co ma kalorii, białka itp.

5) Aeroby w odchudzaniu – mit?

Podczas stosowania diety redukcyjnej (utrata wagi) lepszym pomysłem od aerobów jest ćwiczenie ciężarów. Dlaczego? Bo to właśnie ciężary powodują większe spalanie tłuszczu niż aeroby! Ktoś się może ze mną nie zgodzić. Aeroby, jak wiele osób myśli, są najlepsze na zrzucenie tkanki tłuszczowej, bo niby im więcej i szybciej się ruszamy, tym szybciej tracimy na tkance tłuszczowej. Nie prawda. Oto cytat z wypowiedzi eksperta:

Cytat:
O co generalnie chodzi w odchudzaniu ? Ano chodzi o to aby zmusić organizm do spalania tak wielu kalorii jak to możliwe, i to nie tylko w trakcie ćwiczeń ale także pomiędzy treningami. Osiągnąć to najłatwiej poprzez dwa czynniki - zwiększoną potreningową konsumpcję tlenu (excess postexercise oxygen consumption czyli tzw. EPOC) oraz przyrost czystej masy mięśniowej (czyli LBM).

Jaki jest wpływ aerobów na EPOC? Otóż niemal żaden - intensywność tego ćwiczenia jest zbyt niska aby w istotny sposób podnieść konsumpcję tlenu na wiele godzin po zakończeniu ćwiczeń.

Jaki jest wpływ aerobów na LBM? Zdecydowanie negatywny - aeroby mają działanie katabolityczne i z reguły przyczyniają sie do utraty czystej masy mięśniowej.

Dodatkowo jest jeszcze jedna rzecz - organizm adaptuje się do aerobów szybciej niż do jakiejkolwiek innej formy treningu. Jeżeli aerobujemy tak samo często, tak samo długo i tak samo szybko nasz organizm już po krótkim czasie zaczyna tak efektywnie wykonywać to ćwiczenie że z każdą sesją spala mniej i mniej kalorii (a więc i tłuszczu), aeroby stają sie mniej efektywne, musimy je wykonywać coraz częściej, coraz dłużej, tracimy coraz więcej mięśni - słowem - błędne koło.

Cały błąd w myśleniu o aerobach, powielany przez całe pokolenia polega na niezrozumieniu jednej podstawowej prawdy - mięśnie nie poruszają sie gdyż wykonujemy wysiłek sercowo-naczyniowy (aeroby), wręcz odwrotnie - to ruch mięśni powoduje mniejszy lub większy wysiłek sercowo-naczyniowy, aerobowy lub nie.

Jaki wniosek? Kolejny cytat Wink

Cytat:
Dlatego też wszelkie zmiany w wysiłku sercowo-naczyniowym są wynikiem zmian w intensywności pracy mięśni, podobnie jak i zmiany w ilości zużywanej energii i zależność tu jest bardzo prosta - im intensywniejszy wysiłek mięśniowy, tym większe są EPOC i LBM!

Wniosek ostateczny:

Cytat:
Szczególnie skutecznym połączeniem wydaje się połączenie treningu siłowego z dużymi ciężarami oraz jak najkrótszymi przerwami między seriami (lub ich całkowitym brakiem - superserie, kompleksy) z intensywnymi ale krótkotrwałymi ćwiczeniami typu interwałowego których długość nie powinna przekraczać 10-12 minut. Obie te metody zarówno zwiększają EPOC na wiele, wiele godzin po zakończeniu ćwiczeń jak również zwiększają LBM a przez to spoczynkową przemianę materii.

Dle zdecydowanej większości osób których stan zdrowia, kondycja fizyczna i stopień wytrenowania umozliwiają wykonywanie intensywnych ćwiczeń aeroby są zwykłą stratą czasu. W odniesieniu do spalania tłuszczu powinny je wykonywać wyłącznie te osoby którym otyłość lub choroby uniemożliwiają stosowanie bardziej aktywnych form ruchu.

Widzicie już jak przedstawia się sprawa z aerobami i odchudzaniemJ Wkleiłem cytaty, na wypadek, gdybyście pomyśleli że wymyślam własne teorieJ

Aby jednak nie popaść w skrajność, że niby aeroby są do niczego, trzeba je wywalić i tak dalej, przedstawiam kolejny cytat:

Cytat:
Oczywiście nie oznacza to że trening aerobowy jest do niczego czy że należy w ogóle go zaniechać. (...)ale w odniesieniu do spalania tłuszczu stawianie go na czele metod służących temu celowi (popularne hasło "dieta + aeroby") to niestety przeżytek. Dlatego też stare hasło "dieta + aeroby" proponuję zmienić na "dieta + siłownia".

Dodając coś od siebie – jak wszyscy mam nadzieję wiedzą, aeroby poprawiają kondycję, dlatego warto również je stosować (tylko mniej), by nie męczyło nas przebiegnięcie 100 m truchtem Wink

6) Linki uzupełniające:

www.sfd.pl - wiadomo

http://dobradieta.pl/ - można poczytać nieco o diecie niskowęglowodanowej

Mam nadzieję, że pomogłem komuś tym artykułem, jeśli tak – napiszcie, będzie mi bardzo miło

W razie niejasności, piszcie – odpowiem i wytłumaczę. Starałem się to napisać jasno, bo kiedy ja się tego uczyłem, musiałem rozgryzać po kawałku, mam nadzieję że Wy nie będziecie musieli...

Special thanks for sfd.pl :)))
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty  
Wino
Stały bywalec

Ostrzezenia: 1

PostWysłany: Nie 06/24/2007 10:47 pm    Temat postu: Cytat

Yeach!

Super post, w środę przeczytam jeszcze raz i zacznę jaką dietę układać sobie. Kurna, w takim razie ułożę sobie od razu też jakiś plan na trening. Faaajnie będzie Cool .

Tak na serio - dzięki ci, Gregor, za ten dietowy toutorial. Przyda się szczególnie takim jak ja osobnikom, któzy z siłownią nie mają nic wspólnego i rzeczy takie, jak ustalanie diety to dla nich kosmos. Dla pakerów (pozdro!) pewnie nic nowego, heh...
Powrót do góry
Gregor
User

PostWysłany: Nie 06/24/2007 10:54 pm    Temat postu: Cytat

Hehe i już się chce pisać dalej :))) Fajnie że Ci się spodobało Wink
Powrót do góry
zygmoont
User

PostWysłany: Nie 06/24/2007 11:29 pm    Temat postu: Cytat

Dzieki Gregor, naprawde kawal dobrej roboty.
Powrót do góry
Gregor
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 11:31 am    Temat postu: Cytat

Aha - chciałem jeszcze dodać, że nie pisałem o dietach wegetariańskich i tym podobnych, bo chciałem się skupić na przyroście/redukcji masy z powodu, ze to forum jest o SW, wiec takie diety raczej nie pomagają w osiągach... Wink
Powrót do góry
Akira18
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 12:59 pm    Temat postu: Cytat

Materiał dobry pomimo że zaciągnięty trochę , ja staram się sam na sobie sprawdzić i póżniej opisać.Odnośnie diety też pisałem artykuł nie wiem czy zapodałem ale mam na kompie w wordzie.

U mnie to wygląda tak jeść ile się da heh oczywiście nie wnosząć 'szkodliwych pokarmów'.

Waga-redukcja żart każdy może w ciągu tygodnia dwóch dużo zrzucić nie zmniejszając ilościu przyjmowanego pokarmu aeroby dużo no ale trzeba być silnym aby trening wytrzymać odpowiedni.
Wszystko dla wszystkich małe odstępstwo od diety nigdy nikomu nie zaszkodzi .

ps. Moje sugestie i przemyślenia.

Pasjonat sportu :)

Ostatnio zmieniony przez Akira18 dnia Pon 06/25/2007 01:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail  
Akira18
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 01:00 pm    Temat postu: Cytat

DIETA

Każdy kto kiedyś poważnie ćwiczył jakiś sport wie jak bardzo ważna jest dieta.
Pod tym pojęciem wielu którzy się nie znają rozumieją ostry rygor dotyczący spuszczenia kilku kilogramów na wadze zjadając mało bądź czasami w ogóle nic .
Dieta nie oznacza wcale tego dla mnie dieta to zdrowe odżywianie przede wszystkim.
Jeżeli ćwiczymy i chcemy coś osiągnąć należy pamiętać aby oto zadbać dokładając żywność zdrowąWink

Pamiętaj jak odpowiednio ciężko ćwiczysz to i tak wszystko spalisz więc nie odmawiaj sobie zjem mniej itp.

Dobra bez owijania co spożywać a czego nie , napisze bo wielu jak wiem nie zabardzo rozumie jak napisze tłuszcze , białka , węglowodany.
Jesteś w sklepie pamiętaj czytaj na opakowaniu co pisze jaki skład , data ważności , ostatnimi czasy żywność w sklepach jest przeterminowana , bądź data ważności minęła bądź minie....To drobna wskazówka Wink

Czego nie spożywać bądź ograniczać do minimum:

-Fast fody czyli szybkie „żarcie” pokroju pizza ,hot dog , kebab, i wiele innych
zawierają masakryczne ilości kalori i są nie zdrowe co najważniejsze jemy na szybkiego raz kiedyś tam można ale tak jak się widzi często z jako śniadanie co niektórych...

-chipsy mało kto wie ale to jest straszna trucizna dla organizmu odradzam w ogóle zjadanie tego

-słodycze no tu to inna sprawa kto ich nie lubi ale także warto je ograniczyć nie spożywać co dzień raz na tydzień można w małych ilościach co jest nawet wskazane

-alkoholu w nadmiarze nie jest polecany szczególnie jak trenujemy skutki takich treningów są znikome

-smażonych potraw na tłuszczu w nadmiarze

-napojów gazowanych słodkich

Musisz sobie zdawać sprawę z tego że o ile niewielkie odstępstwo od diety raz w tygodniu nie wyrządzi szkody, jeśli natomiast będzie ono wieksze tym wolniej przyjdą efekty.

Co jeść:

-węglowodany: ryż , kasze (jęczmienna ,gryczana), makarony (powinny stanowić 60 %)

-białka: mleko ,twarogi, jogurty ,kefiry, maślanki mięso(szczególnie piersi kurze i indycze) powinny stanowić 25%

-tłuszcze: smażone potrawy na oleju tylko ze nie należy się objadać tłustymi potrawami do odpowiedniego poziomu tłuszczu w diecie najlepiej dojść metodą prób i błędów. Około 15%
Jemy także
-do tego ryby, mięso najlepiej gotowane
-owoce i warzywa najlepiej co dzień zjeść trochę witaminy w końcu są bardzo ważne w diecie
-płatki owsiane ,kukurydziane ,musli

To tyle wszystkiego nie wymieniłem tylko tyle aby zobrazować jak powinna wyglądać nasza dieta z czego tak z czego nie .

Pamiętajmy zamiast napojów spożywać wodę mineralną nie gazowaną bądź soki naturalne zero napojów gazowanych są nie zdrowe.
Zresztą woda powoduje wypełnianie nam żołądka więc myślę że warto.

Jak jeść?
Śniadanie najważniejszy posiłek moim zdaniem dnia wielu go zaniedbuje , warto tutaj przyłożyć do niego ważną role gdyż on nas z rana napędza
Obiad ,Kolacja –kolacja nie za duża najlepiej godzine dwie przed snem ostatni posiłek. Najlepiej jeść mniejsze posiłki ale ich więcej nie objadać się na raz.
Trenując najlepiej ograniczyć ostatni posiłek do 18:00 po tej godzinie nie jeść Wink

Przed treningiem ostatni posiłek 1 do2 godzin minimum i nie za duży nigdy nie ćwicz z pełnym żołądkiem i całkowicie pustym.

Na koniec suplementy co myślę o nich także mogą stanowić uzupełnienie diety , ale w odpowiednich ilościach to polecam ich stosowanie.

Tekst mojego autorstwa wszystkie prawa zastrzeżone hehe

Powrót do góry
Gregor
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 02:11 pm    Temat postu: Cytat

Akira18 napisał:
DIETA
(...) najlepiej godzine dwie przed snem ostatni posiłek.
Trenując najlepiej ograniczyć ostatni posiłek do 18:00 po tej godzinie nie jeść Wink

Przed treningiem ostatni posiłek 1 do2 godzin minimum i nie za duży nigdy nie ćwicz z pełnym żołądkiem i całkowicie pustym.

Tutaj się nie zgodzę - jeśli jemy np. 8 posiłków to spokojnie pół godziny przed snem można zjeść ostatni, ponieważ przy takie liczbie posiłków dziennie są one małe i nie przeszkadza to w niczym.

To samo z posiłkami okołotreningowymi - nie trzeba zachowywać tych 1-2 godzin, tylko wystarczy zjeść posiłek mniejszy.

NALEZY PAMIETAC, ZE W DIECIE REDUKCYJNEJ WEGLOWODANY SPOZYWAMY JEDYNIE PRZED I PO TRENINGU (MOZNA MINIMLNE ILOSCI W CIAGU DNIA JESLI SIE ZLE CZUJEMY, NIE INACZEJ)

Również należy pamiętać, że TLUSZCZE NIE SA NASZYM WROGIEM, bez nich nie pociągniemy długo.

O tym, jak ważne jest białko nie muszę chyba mówić Wink

Jeszcze jedno:

Cytat:
Na koniec suplementy co myślę o nich także mogą stanowić uzupełnienie diety , ale w odpowiednich ilościach to polecam ich stosowanie.

Pamiętajmy, że suplementy, o których mówisz są ,,na odchudzanie" - typu Fat Burner itp.

Jeśli chodzi o suplementy pomagające w treningu i osiągach...

NIE UZYWAJCIE SUPLEMENTOW JESLI CWICZYCIE KROTKO. Suplementy we wczesnym stadium treningu są zbędne. Dlaczego? Ponieważ są one stworzone dla ludzi, którzy osiągnęli już jakiś poziom w tym i bez nich coraz ciężej jest osiągnąć coś więcej. Dla amatorów i ludzi poniżej roku, dwóch lat stażu treningowego suplementy są zbędne.

Cytat:
ja staram się sam na sobie sprawdzić i póżniej opisać

Ja tego nie sprawdzałem, bo to z doświadczenia dietetyków, jacy są na sfd.pl, więc szczerze wątpię, by pociskali ściemę :))) a jak ktoś ma te 1200 sogów to musi być dobry Wink
Powrót do góry
Wolf
Moderator

PostWysłany: Pon 06/25/2007 02:41 pm    Temat postu: Cytat

Cytat:
NIE UZYWAJCIE SUPLEMENTOW JESLI CWICZYCIE KROTKO. Suplementy we wczesnym stadium treningu są zbędne. Dlaczego? Ponieważ są one stworzone dla ludzi, którzy osiągnęli już jakiś poziom w tym i bez nich coraz ciężej jest osiągnąć coś więcej. Dla amatorów i ludzi poniżej roku, dwóch lat stażu treningowego suplementy są zbędne.

Ja się z tym nie zgadzam. Suplementy diety są bardzo pomocne, dla każdego, kto ma trudności z przygotowanie pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia (z powodu braku czasu itp.). Dzięki np. takiej odżywce białkowej, która jest suplementem diety jestem w stanie dostarczyć organizmowi tego, co nie dostarczam mu w posiłkach (lub dostarczam za mało). Oczywiście suplementy nigdy nie mogą zastępować posiłków są tylko dodatkiem. Ja stosuje odżywkę przed treningiem.

<Now, beer can flow or can crash. Drink beer my friend.>

BLOG - http://smoothlukas.blogspot.com/

FLICKR - http://www.flickr.com/photos/smooh_lukas/
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail www 
Akira18
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 07:45 pm    Temat postu: Cytat

Gregor napisał:
Akira18 napisał:
DIETA
(...) najlepiej godzine dwie przed snem ostatni posiłek.

Tutaj się nie zgodzę - jeśli jemy np. 8 posiłków to spokojnie pół godziny przed snem można zjeść ostatni, ponieważ przy takie liczbie posiłków dziennie są one małe i nie przeszkadza to w niczym.
Tera ja zycytuje ograniczenie do 18:00 godz jeżeli chodzi o posiłek dotyczy osób które chcą zrzucić wagę i mają ściśle ograniczony dzień ja kiedyś musiałem iść spać o 21:00 żeby przeżyć miałem przegiętą przez jakiś czas pracę Wink

To samo z posiłkami okołotreningowymi - nie trzeba zachowywać tych 1-2 godzin, tylko wystarczy zjeść posiłek mniejszy.

Prawda i w zależności na czym trening polega i ile zjedliśmy.Ja przed treningiem ostatni posiłek to godzinę wcześniej.
NALEZY PAMIETAC, ZE W DIECIE REDUKCYJNEJ WEGLOWODANY SPOZYWAMY JEDYNIE PRZED I PO TRENINGU (MOZNA MINIMLNE ILOSCI W CIAGU DNIA JESLI SIE ZLE CZUJEMY, NIE INACZEJ)

Również należy pamiętać, że TLUSZCZE NIE SA NASZYM WROGIEM, bez nich nie pociągniemy długo.
Tłuszcze nie są wrogiem ale zależy ile spożywamy i wogóle zdrowo żyjesz długo żyjesz heh choć to nie potwierdza reguły.
Długo pisać
O tym, jak ważne jest białko nie muszę chyba mówić Wink

Jeszcze jedno:

Cytat:

Pamiętajmy, że suplementy, o których mówisz są ,,na odchudzanie" - typu Fat Burner itp.

Pomału nie wspomniałem o fat burnerze??
A i jedna ważna sprawa DIETA TO NIE GUBIENIE TYLKO KALORI I KG TO Żywienie jak najlepsze dla naszego organizmu uzupełnianie braków w naszym codziennym żywieniu.

Tu się zgodzę.

Cytat:
ja staram się sam na sobie sprawdzić i póżniej opisać

Ja tego nie sprawdzałem, bo to z doświadczenia dietetyków, jacy są na sfd.pl, więc szczerze wątpię, by pociskali ściemę :))) a jak ktoś ma te 1200 sogów to musi być dobry Wink

Póki sam na sobie nie sprawdzisz to się nie dowiesz nie mówię że się nie znają bo się znają.
Każdy organizm to indywidualna sprawa każdy ma inną genetykę i przemianę materi o tym też nie należy zapominać.
Amen heh
ps. Ten artykuł pisałem 4 lata temu tak wogóle :) Wkleiłem jako ciekawostke

Powrót do góry
Akira18
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 07:49 pm    Temat postu: Cytat

Tera ja zycytuje ograniczenie do 18:00 godz jeżeli chodzi o posiłek dotyczy osób które chcą zrzucić wagę i mają ściśle ograniczony dzień ja kiedyś musiałem iść spać o 21:00 żeby przeżyć miałem przegiętą przez jakiś czas pracę Wink

Prawda i w zależności na czym trening polega i ile zjedliśmy.Ja przed treningiem ostatni posiłek to godzinę wcześniej.
Tłuszcze nie są wrogiem ale zależy ile spożywamy i wogóle zdrowo żyjesz długo żyjesz heh choć to nie potwierdza reguły.
Długo pisać
Pomału nie wspomniałem o fat burnerze??
A i jedna ważna sprawa DIETA TO NIE GUBIENIE TYLKO KALORI I KG TO Żywienie jak najlepsze dla naszego organizmu.Uzupełnianie braków

Powrót do góry
Gregor
User

PostWysłany: Pon 06/25/2007 08:11 pm    Temat postu: Cytat

Wolf napisał:

Ja się z tym nie zgadzam. Suplementy diety są bardzo pomocne, dla każdego, kto ma trudności z przygotowanie pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia (z powodu braku czasu itp.). Dzięki np. takiej odżywce białkowej, która jest suplementem diety jestem w stanie dostarczyć organizmowi tego, co nie dostarczam mu w posiłkach (lub dostarczam za mało). Oczywiście suplementy nigdy nie mogą zastępować posiłków są tylko dodatkiem. Ja stosuje odżywkę przed treningiem.

Ale ja przeciez mowilem o suplementach, ktore zwiekszaja nasza zdolnosc do treningu, jak kreatyna, o innych ktore zwiekszaja mase i jeszcze inaczej pomagają nam w TRENINGU, a nie w diecie! Oczywiscie ze suplementy bialkowe sa pomocne i mozna je stosowac - nie o takie suple mi chodzilo Wink

Ja mialem na mysli suple typu gainery itp.
Powrót do góry
Wolf
Moderator

PostWysłany: Pon 06/25/2007 09:07 pm    Temat postu: Cytat

Napisałeś:
Cytat:

A właśnie białko czy gainery, (które są także suplementem diety) pomagają w treningu i osiąganiu rezultatów (przyrost mięśni).

Jeszcze a propos gainerów:
" Gainery są dla osób bardzo szczupłych, o bardzo szybkiej przemianie materii, które nie mają czasu, chęci lub wiedzy, aby samodzielnie komponować dietę."

<Now, beer can flow or can crash. Drink beer my friend.>

BLOG - http://smoothlukas.blogspot.com/

FLICKR - http://www.flickr.com/photos/smooh_lukas/
Powrót do góry
Prv. Wiadomość Znajdz posty E-mail www 
Neonix
User

PostWysłany: Sob 10/06/2007 10:33 pm    Temat postu: Cytat

Mam dwa pytania male: Jaki powinien byc posilek przed treningiem a jaki po. Chodzi mi mniej wiecej o to czy przed treningiem spozywac wiecej bialka lub weglowodanow i czy posilek ma byc bardziej opfity przed treningiem czy po.

Z innej beczki ale powiazany z dieta. Czy podczas diety "na mase" (staram sie przytyc) wskazane jest codzienne bieganie?

gory dzieki za pomoc.
Powrót do góry
Cyndre
User

PostWysłany: Sob 10/06/2007 11:17 pm    Temat postu: Cytat

Dieta dla ektomorfika będzie wyglądała inaczej, nie ma jednego wzoru i przepisu na idealną dietę dla każdego.
Nowy temat  Odpowiedz    Forum [FBB] Broni Bialej Strona Główna -> Siłownia, Sprzęt, Zdrowie itp Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Strona 1 z 4

Skocz do: